Milyonlarca Kişi Bu Haberi Bekliyor Erdoğan'dan Asgari Ücret Açıklaması

Yılın son ayında milyonlarca vatandaş asgari ücret zammına kitlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların beklediği asgari ücretle ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Erdoğan "En kısa zamanda açıklanacak. Asgari ücrete bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız" dedi. Grup toplantısında da ekonomik gelişmelere değinen Erdoğan, "Yüksek faizden ne kadar rahatsız olduğumu tüm cümle alem bilir. Hiçbir zaman faizci olmadım. Bugün de değilim, yarın da olmayacağım" diye konuştu. Büyüme rakamlarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dün 2021'in üçüncü çeyrek büyümesi yüzde 7.4 olarak açıklandı. Bu oran ile G20 içinde ilk sırada yer alıyoruz" dedi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili "Bir defa, 3600 ek göstergeyle ilgili olanlar olsun, asgari ücretle ilgili olsun bizler daha dün akşam TV programında ne dedik? Biz halkımızı ezdirmeyeceğiz. Şimdi de asgari ücret çalışmasını bakanımız başlattı. Kısa zamanda inşallah onu da açıklayacağız. Ve asgari ücret noktasında da bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde inşallah bir neticeyi açıklamış olacağız" ifadelerini kullandı.

2022 ASGARİ ÜCRET KAÇ TL OLACAK?

2022 asgari ücret ne kadar olacağını merak edenler google arama motorlarında araştırmaya başladı. 2022 asgari ücret fiyatları henüz açıklanmadı. Önümüzdeki günler net zam fiyatları açıklanacak.

- Ankara Haber 06 Son dakika haberleri, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sondakika06.com/haber/8743925/milyonlarca-kisi-bu-haberi-bekliyor-erdogandan-asgari-ucret-aciklamasi