Elif Akar kimdir Kaç Yaşında Avukat Elif Akar Tutuklandı Mı

Elif Akar kimdir Kaç Yaşında Avukat Elif Akar Tutuklandı Mı neden gözaltına alındı? gibi sorular son zamanlarda sıklıkla araştırılmaya başlandı.

Elif Akar kimdir Kaç Yaşında Avukat Elif Akar Tutuklandı Mı neden gözaltına alındı? gibi sorular son zamanlarda sıklıkla araştırılmaya başlandı.

Elif Akar kimdir?

Andın Merkezli 29 ilde devre mülk dolandırıcılığı operasyonu düzenlendi.
Düzenlenen operasyonda 30 şüpheli gözaltına alındı. 30 şüpheliden biri de İzmir Barosundaki avukatlardan biri olan Elif Akar idi.

'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçundan tutuklanan Elif Akar Demirören Medya’ya bağlı Milliyet Gazetesi’nde yazarlık yapıyor, CNN Türk’te ekrana çıkıyordu. 'Gayrimenkul Hukuku' isimli bir kitabı bulunan Elif Akar'ın devre mülk dolandırıcılığına karşı uyarılarda bulunduğu ve 'Paravan şirketleri olan devre mülklere dikkat' başlıklı bir de köşe yazısı yazdığı ortaya çıktı.

Şüphelilerin, devre mülkleri daha yüksek fiyata yabancılara pazarlayacaklarını, aksi durumda dava yoluyla iptal iade bedeli alacaklarını söyleyerek ikna ettikleri 212 devre mülk sahibini dolandırdıkları iddia edildi. 342 milyon 88 bin 887 TL'lik dolandırıcılıkla suçlanan şüphelilere yönelik 15 Ocak'ta Aydın, İzmir, İstanbul, Düzce, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir, Mersin, Adana, Konya, Ankara, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Hatay, Gaziantep, Çorum, Kırklareli, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Kastamonu, Van, Kocaeli ve Bitlis'te operasyon düzenledi. Baskınlarda avukatlar dahil 106 şüpheli, gözaltına alındı. 30 kişi tutuklandı, 75 kişi adli kontrol şartıyla bırakıldı.

# Ankara

21 Oca 2023 - 21:39 Ankara- Gündem