Skoda Octavia RS Hybrid 2023 Fiyat ve Özellikleri

Skoda Octavia RS Hybrid 2023 Fiyat ve Özellikleri Firma bu kez hibrit bir motorla sunacak. Honda Civic, Volkswagen Golf ve Toyota Corolla gibi otomobillerle rekabet edecek.

Skoda Octavia RS Hybrid yakında Türkiye'de ne zaman piyasaya sürülecek? Fiyat, özellikler ve çok daha fazlası!


Efsane otomobil üreticisi Skoda, geçtiğimiz yıl üretimi durdurulan Skoda Octavia sedan otomobilini geri getirmeye hazırlanıyor. Firma bu kez hibrit bir motorla sunacak. Honda Civic, Volkswagen Golf ve Toyota Corolla gibi otomobillerle rekabet edecek.

Tasarım
Skoda Octavia sedan otomobilin tasarımından bahsetmişken, eğimli bir tavan çizgisine, krom çerçeveli siyah kelebek ızgaraya, yeni tasarlanmış hava menfezlerine ve entegre L şeklinde gündüz farlarına, LED farlara ve siyah B sütunlarına sahip olacak. ayrıca gösterge monteli ORVM'ler ve 17 inç alaşım jantlardır. Aynı zamanda arka tarafında köpekbalığı yüzgeci anten ve bölünmüş LED arka lambalara yer verilmiş.

Hibrit motor
Üretimi durdurulan Octavia sedan otomobil, 188hp güç ve 320Nm maksimum tork sağlayan 2.0-L TSI benzinli motor kullanıyor. Edinilen bilgilere göre yeni otomobilde yaklaşık 210hp maksimum güç ve 350Nm tepe tork verme kapasitesine sahip 1.4 litrelik TSI hibrit benzinli motor görülebiliyor. Hangi 7 vitesli DSG şanzıman ile bağlantılıdır.

Özellikleri
Yeni Octavia sedan, 12 hoparlörlü Kenton ses sistemi, dijital gösterge paneli, Android Auto ve Apple CarPlay destekli 10.0 ile birlikte ortam aydınlatması, seyir kontrolü, otomatik klima kontrolü (ACC), kablosuz şarj cihazı, arka AC havalandırmaları ve düz tabanlı çok işlevli direksiyon simidi alıyor. inçlik dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, sekiz hava yastığı, ABS, EBD ve güvenlik gibi arka görüş kamerası da mevcut.

Fiyat
Yeni Skoda Octavia sedan otomobilin fiyatı ve bulunabilirliği henüz mevcut değil. Ancak fiyatı eski modelin fiyatının biraz üzerinde tutulabilir.

Diğer seçenekler
Yeni Skoda Octavia sedan otomobil, Türkiye pazarında Audi A3, Honda Civic, Volkswagen Golf, Ford Focus, Hyundai i30 ve Toyota Corolla gibi otomobillerle rekabet edecek.

06 Oca 2023 - 01:01 - Ekonomi