WhatsApp'ta Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?

Bulanık veya yırtık fotoğraflara artık son verin. En kaliteli görselleri artık bozulmadan gönderebileceksiniz.

WhatsApp'ta yüksek çözünürlüklü fotoğraf nasıl gönderilir?


Bulanık veya yırtık fotoğraflara artık son verin. En kaliteli görselleri artık bozulmadan gönderebileceksiniz. WhatsApp'ta yüksek kaliteli resimler gönderin, nasıl olduğunu öğrenin Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yalnızca konuşmalar için kullanılmaz, aynı zamanda önemli belgeler vb. de gerçek zamanlı olarak oraya buraya gönderilir. Çalışanlara uzun mailler yazmak yerine günümüzde güncellemeler anlık olarak WhatsApp üzerinden gönderilmektedir. Bu uygulama üzerinden resim, video, mesaj, ses vb. birçok şeyi gönderebilirsiniz.

WhatsApp'ta başka bir kişiye bir iş fotoğrafı ilettiğinizde, çoğu zaman karşınızdaki kişinin resmin yırtılmış veya bulanık olduğundan şikayet ettiğini hepiniz fark etmişsinizdir. Böyle bir durumda fotoğrafı ya belge olarak gönderirsiniz ya da PDF olarak aktarırsınız. Ama şimdi tüm bunlara gerek yok. Bugün bu yazımızda karşınızdaki kişiye yüksek kaliteli fotoğraflar gönderebileceğiniz bir numaradan bahsedeceğiz. Bunun için herhangi bir üçüncü parti uygulama indirmeniz veya herhangi bir web sitesini ziyaret etmeniz gerekmez.

İnsanlar genellikle WhatsApp'ta herhangi bir iyi veya önemli fotoğrafı göndermek için belgeyi kullanır. Ancak bir kişinin birden fazla fotoğraf paylaşması gerekiyorsa bu iş zorlaşıyor. Çoğu zaman insanlar, büyük ve zaman alıcı olduğu için belge dosyasını açmayı bile göz ardı eder. Bugün WhatsApp'ta nasıl yüksek kaliteli resimler gönderebileceğinizi öğrenin.

Bunun gibi yüksek kaliteli resimler gönderin
WhatsApp'ta yüksek kaliteli resimler göndermek için ayarlarda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor.

Öncelikle WhatsApp'ınızı açın ve sağ üst köşede görünen 3 noktaya tıklayın.
Burada şimdi ayara tıklayın ve depolama ve veri seçeneğine gidin.
Burada, tıklamanız gereken fotoğraf yükleme kalitesi seçeneğini göreceksiniz.
Ardından, ilk otomatik, ikinci en iyi kalite ve üçüncü veri koruyucu olmak üzere üç seçeneğe sahip olacaksınız.
Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar göndermek için 'En İyi Kalite'yi seçin.

Bunu ayarladıktan sonra, fotoğrafı bir dahaki sefere WhatsApp aracılığıyla başka biriyle paylaştığınızda, kalitede bir değişiklik kesinlikle göreceksiniz. En İyi Kalite Fotoğraf seçeneğini belirlediğinizde, verilerinizin daha fazlasını tüketeceğini unutmayın. Çünkü fotoğrafın çözünürlüğü ve boyutu normalden daha iyi hale geliyor.

06 Oca 2023 - 00:55 - Teknoloji