Sinan Ateş'i kim öldürdü? İşte Sinan Ateş’in katil zanlısı!

Gündemin merak edilen isimleri arasında ilk sırada yer alan Sinan Ateş ve onun katil zanlısı hakkında merak edilenler sizlerle.

Büyütmek için resme tıklayın

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş geçtiğimiz gün Ankara Çankaya’daki bir apartmandan çıktığı esnada motosikletli saldırganın açtığı ateşle öldürülmüştü.

Polisin ilk tespitine göre; Sinan Ateş’in katil zanlısı Emrecan Ç. 23 yaşındaki zanlı, Yozgat Sorgun nüfusuna kayıtlı. Taksirle yaralamadan 3 , kasten yaralamadan 2 ve uyuşturucu kullanmaktan bir suç kaydı bulunuyor. Emrecan Ç.’nin sosyal medya hesabında elinde kılıçla bir fotoğrafı var. Ayrıca bir dönem Facebook profili fotoğrafı kalaşnikof. Sosyal medyada motosikletle çok sayıda fotoğrafını paylaşmış.

Motosikletteki diğer saldırganın kimliği henüz belirlenemedi. İki zanlıyı yakalama çalışmaları devam ediyor.

Sinan Ateş’e 5 kurşun isabet ettiği belirlendi. Bir kurşun çene altı boyun, bir kurşun karın, 2 kurşun sağ bacak ve bir kurşun sol bacağına isabet etti.

Sinan Ateş’in yanındaki arkadaşı Selman Bozkurt, sırtından vuruldu ve kurşun sağ omzundan çıktı. Selman Bozkurt’un silah kanununa muhalefet, 3 adet kasten yaralama, bir taksirle yaralama, bir iş yerinden ve kurumdan hırsızlık bir adet oto hırsızlığı suç kaydı var.

Sinan Ateş, 2019 senesinde Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olmuştu. 2 Nisan 2020 senesinde ise Devlet Bahçeli’nin isteğiyle genel başkanlıktan istifa etmişti. Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde akademisyen olarak görev yapıyordu.

Sinan Ateş, öldürülmesinden bir gün önce İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde Meral Akşener’den yana tavır alan Mahmut Korkmaz ve İbrahim Sungur ile çekilen bir fotoğrafını paylaşmıştı. Bu paylaşımdan sonra İYİ Parti’ye yakınlaştığı iddiaları üzerine Sinan Ateş “Yine ülkücülere ve MHP’lilere itibar suikastı peşindeler. Bizim tavrımız da duruşumuz da nettir. Yetiştiğimiz Ocak Ülkü Ocakları, partimiz MHP’dir” açıklaması yapmıştı.

# Ankara

31 Ara 2022 - 11:57 - Asayiş