Mersin Anamur’da İğrenç Olay! İmamdan, 6 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismar...

Mersin Anamur ilçesinde 6 yaşındaki kız çocuğunun önce imam tarafından ardından akrabaları ve komşusu tarafından istismar edildiği iddia edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Anamur’da 6 yaşındaki kız çocuğunun önce imam tarafından daha sonra akrabaları ve komşusu tarafından istismar edildiğini açıklayan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "12 yaşındaki bir kız çocuğumuz, 6 yıl önce köyün imamı tarafından cinsel istismara uğramış. İki eniştesi ve bir komşuları da çocuğumuzu istismar etmeye, cinsel istismara maruz bırakmaya devam etmişler. Faillerin dördü de gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Savcılık tutuklama istedi, fakat mahkeme dördünü de serbest bıraktı" dedi. 

Milletvekili Antmen, twitter hesabından "Küçük kıza cinsel istismar; imam, enişte, komşu işin içinde! Mersin'de 12 yaşındaki kız çocuğunun önce 6 yaşındayken köyün imamı; şimdilerde ise 2 eniştesi ve bir komşusu tarafından istismar edildiği iddia edildi. Çocuğumuz koruma altında. 4 kişi serbest ama savcılık itiraz etti" notuyla videolu açıklama yaptı. 

Antmen, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Mersin Anamur ilçesinde maalesef üzücü bir olay yaşandı. 12 yaşındaki bir kız çocuğumuz 6 yıl önce köyün imamı tarafından cinsel istismara uğramış. Ve 6 yıl sonra bugün 12 yaşındayken, öğretmenleri fark ediyor. İki eniştesi ve bir komşuları, 3 kişi daha, çocuğumuzu istismar etmeye, cinsel istismara maruz bırakmaya devam etmişler. Bu konuda öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum, olayı takip ettiler, son derece ısrarcı oldular. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Mersin İl Müdürlüğü, Anamur Sosyal Hizmet Müdürlüğü de bu konuda yardımcı oldu. Çocuğumuz alındı. Yurda yerleştirildi. Çocuğumuzun babası yok, annesi de kendine bakamayacak durumda; o da devlet korumasına alındı.  

"Savcılık tutuklama istedi, fakat mahkeme dördünü de serbest bıraktı"

Faillerin dördü de gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Savcılık tutuklama istedi, fakat mahkeme dördünü de serbest bıraktı. Şimdi Anamur Başsavcılığı bu karara itiraz ediyor. Bu çok acı bir olay. Öğretmenlerin dikkati olmasa bu olay ortaya çıkmayacaktı. Ve işin en kötü tarafı, bu hep 'Bir kereden bir şey olmaz' denilen zihniyetin tezahürleri. İktidar sahiplerinin eylem ve söylemleri, yandaşların eylem ve söylemleri çocuklarımızı buna maruz bırakıyor. Bu konuda adalet bekliyorum, adalet istiyorum ve olayı sonuna kadar takip edeceğimizi buradan bildiriyorum."  

30 Ara 2022 - 23:47 Mersin/ Anamur- Asayiş