Osman Erdoğan Kimdir? Gümrük Müdürü Osman Erdoğan Görevden Alındı Mı?

Osman Erdoğan Kimdir? Gümrük Müdürü Osman Erdoğan görevden alındı Mı? En çok merak edilen kişiler arasında yer almaya başladı.

Osman Erdoğan Kimdir? Gümrük Müdürü Osman Erdoğan görevden alındı Mı? Gündemde En çok merak edilen kişiler arasında yer almaya başladı.

Osman Erdoğan kimdir?

Osman Erdoğan 1972 yılında Artvin/Yusufeli'de doğumlu

İlk okula Yusufeli'de başladı ancak daha sonra ailesi ile birlikte gittiği Bursa'da devam etti. 1989 yılında Bursa Ticaret Lisesi'nden mezun oldu, aynı yıl burslu olarak kazandığı Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Gümrük İşletme Bölümü'nden 1991 yılında mezun oldu.

Üniversite eğitimine devam eden Osman Erdoğan Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1999 yılında bitirdi.

1987-1991 yıllarında Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifleri Kuruluşu olan özel bir şirkette muhasebecilik yapmış, o yılarda, bilgisayar DOS sistemi ve Basic programlama dilinde hazırlanmış olan ABC-Online Muhasebe programının geliştirilmesine katkı sağlamıştır.

1992 yılında Ankara Gümrükleri Başmüdürlüğü emrine Gümrük Memuru olarak başlamış,

2001 yılında Karabük Gümrük Müdürlüğü emrine Gümrük Muayene Memuru olarak atanmış,

2006-2008 döneminde Gümrük Muayene Memurları Derneği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiş,

1994-2009 dönem aralığında Adana, Malatya, Sinop ve Edirne de çeşitli zamanlarda 3-6 aylık geçici görevlendirilmiş,

2006-2010 döneminde Gemlik Gümrük Müdürlüğünde Muayene Memuru, 2011-2014 döneminde ise Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmüş,

2015 tarihinde Gümrük Müdür Yardımcısı olarak Kütahya'ya Kurucu Müdür Vekili olarak, 2018 tarihinde ise Gümrük Müdürü olarak atanmıştır. 2019 yılında Geçici Görevli olarak Uludağ Bölge Müdürlüğünde Şube Müdür Vekili olarak görev yapmıştır.

20 Kasım 2020 tarihi itibariyle atandığı Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

PC Gümrük Külliyatı'nın yapımcısı olan Osman Erdoğan, 2001-2003 yılları arasında Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatını kağıt ortamındaki/teoriden pratiğe/bilgisayar ortamına aktaran PC Gümrük Külliyatı programı üretmiş ve halen daha söz konusu programın güncellemesini telif hakkı sözleşmesi ile sürdürmektedir.

Gümrük Mevzuatı konulu kitap derlemeleri ile Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Dernekleri ile Gümrük Muayene Memurları Derneğinin dergilerinde güncel uygulamalar hakkında değerlendirme ve önerilere ilişkin makaleleri yayımlanmaktadır.

Hizmet içi eğitim/Soru Bankası sistemi olarak adlandırılan, mevzuat veri tabanı ile Külliyat programı güncellemesine paralel geri bildirimli interaktif eğitim portalını geliştirmiş ve 9 kişilik editör kadrosu ile hakem başkanlığını yürütmektedir.

Evli olan Osman Erdoğan iki çocuk babasıdır.

# Ankara

29 Ara 2022 - 23:57 - Gündem