Ankara'da Terör Örgütü DEAŞ'a Yönelik Operasyon; 24 Kişi Gözaltına Alındı!

Başkentte, çatışma bölgelerindeki terör örgütü DEAŞ mensuplarıyla irtibatlı oldukları anlaşılan 30 yabancı uyruklu şüpheliden 24'ü gözaltına alındı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri tarafından, silahlı terör örgütü destekçilerinin tespit edilmesi amacı ile devam ettirilen istihbarat ve risk analiz çalışmaları ardından, çatışma bölgelerindeki DEAŞ mensuplarıyla irtibatlı oldukları belirlenen 30 yabancı uyruklu şüpheliye yönelik operasyon başlatıldı.

Eş zamanlı şekilde düzenlenen baskınlarda, 30 şüpheliden 24'ü gözaltına alındı.

Ele geçen istihbari bilgiler ve analiz sonuçları kapsamında YTS (yabancı terörist savaşçı) kategorisinde değerlendirilen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Aynı zamanda Bursa'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yabancı uyruklu 16 zanlı gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat şube müdürlüklerine bağlı ekipler, Suriye ve Irak'ta terör örgütü DEAŞ bünyesinde faaliyette bulundukları tespit edilen şüphelilerin adreslerine sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda Suriye, Irak ve Azerbaycan uyruklu 16 kişi yakalandı. Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

# Ankara

29 Ara 2022 - 09:56 Ankara- Asayiş