WhatsApp'ta Yeni Özellik: Artık kod her seferinde birincil cihaza gelecek

Anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ta Artık kod her seferinde birincil cihaza gelecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tüm dünyada kullanılıyor. Hepiniz bu uygulamanın popülaritesinin farkındayız. Whatsapp'ta yeni özellik kullanıcılara sunuluyor...

WhatsApp'ta Yeni Özellik

Meta, zaman zaman kullanıcı deneyimini iyileştirmek için WhatsApp'ta değişiklikler yapmaya devam ediyor. Şirket geçen yıl, kullanıcıların WhatsApp hesaplarına akıllı telefonları olmadan birden fazla cihazdan erişmelerini sağlayan bir çoklu cihaz özelliğini tanıttı. WhatsApp kısa süre önce Android kullanıcıları için bir beta güncellemesinde Tamamlayıcı Modu kullanıma sundu. Bu yeni özellik, başka bir akıllı telefondaki WhatsApp hesabına anında erişim sağlar. Dünyada en çok WhatsApp kullanılıyor, bu nedenle bu özelliğin kullanıma sunulmasından sonra kullanıcılar, hesaplarının 2 cihazda oturum açması nedeniyle dolandırıcılığın kurbanı olmayabileceği konusunda mahremiyetleri konusunda endişelendi. WhatsApp, bu sorunu çözmek için beta sürümünde yeni bir özellik ekledi.

Artık kod her seferinde birincil cihaza gelecek


WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre bu yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp hesaplarına 6 haneli bir kodla güvenli bir şekilde giriş yapmalarını sağlayacak. Basit bir ifadeyle, başka bir akıllı telefonda WhatsApp'ınıza giriş yaptığınızda, birincil akıllı telefonunuzda bir OTP gelecek şekilde anlayın. Ancak bu 6 haneli OTP'yi girdikten sonra WhatsApp'ınızı başka bir akıllı telefonda açabileceksiniz. Bu OTP için de, beta kullanıcıları artık 3 tür seçeneğe sahip olacak ve bunlardan biri yakın zamanda eklendi. Birincisi 'ana cihazda WhatsApp'ta OTP alma', ikincisi 'mesaj yoluyla' ve üçüncüsü 'çağrı yoluyla'. Yani, şimdi isterseniz, birincil cihazda da WhatsApp'ta kodunuzu alabilirsiniz.

Birincil cihazda alınan 6 haneli oturum açma kodunu girer girmez, ikinci cihazda WhatsApp'ınıza erişebileceksiniz. Bu özellik şu anda yalnızca Android platformundaki bazı beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu özelliğin ne kadar süreyle kullanıma sunulacağı veya tüm kullanıcılar için yayınlanacağı bilgisi henüz açıklanmadı. Ancak, yakında herkesin kullanımına açılacağına inanılıyor. Bir bakıma bu özellik, kullanıcılara hesaplarında ek güvenlik sağlayacaktır.

26 Ara 2022 - 00:49 - Teknoloji