Milyonlarca Kişi Bekliyor ''EYT'de yaş sınırı olacak mı?"

Milyonlarca Kişi Bekliyor ''EYT'de yaş sınırı olacak mı?" Bakan Bilgin o konu ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.

Milyonlarca Kişi Bekliyor ''EYT'de yaş sınırı olacak mı?" Bakan Bilgin o konu ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.Milyonlarca Kişi Bekliyor ''EYT'de yaş sınırı olacak mı?" Bakan Bilgin ne dedi?

BAKAN BİLGİN MERAK EDİLEN SORUYU YANITLADI

''EYT'de yaş sınırı olacak mı?'' sorusuna Bakan Bilgin, ''Aralık ayında 1 milyon 900 bin prim günü ve hizmet süresi tamamlanmış olan insan var. Ocak'ta 2 milyon olacak. Yaş sınırı olmazsa bunlar EYT kapsamına giriyor. Şu anda istisnai kişileri belirlemeye çalışıyoruz. Onların dosyalarını müracaat etmeden belirleyemeyiz. Önceliğimiz budur. Henüz yaş sınırına karar verilmedi. Kamuoyunda konuşulan yaşların hiçbiriyle ilgili henüz biz konuşmadık. Çalışmalar tamamlandıktan sonra tabloyu gördükten sonra belli olacak. EYT'lilerin ortalama yaşı 49,9. EYT'li toplamda 5 milyon 700 bini bulabilir. Bu kadar çok müracaat beklemiyorduk. Bunları birleştirmek kolay değil.'' yanıtını verdi

24 Ara 2022 - 13:29 - Ekonomi