Cuneyd Zapsu kimdir? BİM'in kurucusu Cuneyd Zapsu ne dedi?

Cuneyd Zapsu kimdir? BİM'in kurucusu Cuneyd Zapsu ne dedi? Cuneyd Zapsu nereli kaç yaşında? Cuneyd Zapsu neden gündeme geldi.

Cuneyd Zapsu kimdir? BİM'in kurucusu Cuneyd Zapsu ne dedi? Cuneyd Zapsu nereli kaç yaşında? Cuneyd Zapsu neden gündeme geldi. Vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan isimler arasında yer almaya başladı.

BİM zincir marketlerin kurucusu Cuneyd Zapsu Youtuber üzerinden katıldığı bir söyleşide gündeme geldi. Açıklamlarıyla dikkat çeken Cuneyd Zapsu'nun hayatı ve kim olduğu merak ediliyor.

AÇIKLAMALARI NE?

"Gençler belki alınacak' ama diyen Cuneyd Zapsu, “Herkes işsizlikten şikâyet ediyor ama adam bulamıyorum' dedi. Zapsu, 'Ben adam almak istediğimde adam bulamıyorum. Doğru dürüst çalışan bulmak çok zor artık” diye konuştu.

Türkiye'nin nispeten iyi durumda olduğunu anlatan Cuneyd Zapsu, "Amerika çok daha kötü, Almanya çok kötü. Türkiye'de aynı yola girmiş. Gençlerimiz hem ilgilenmiyor hem okumak istemiyor. Ama her şeyi de istiyorlar. Öte taraftan öğrenmek dahi istemiyorlar.

-Ne olmak istiyorsun dediğinizde hiç bir şey söylenmiyor. Eskiden hiç olmazsa şarkıcı olacağım, futbolcu olacağım denirdi. Şimdi Youtuber olmak istiyorlar. Hiç bir şey yapmadan para kazanıldığını görüyorlar çünkü..."

CUNEYD ZAPSU KİMDİR?
BİM'in kurucusu ve eski ortağı Cuneyd Zapsu, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin de kurucuları arasındaydı. Cuneyd Zapsu, AK Parti'de 2001 ile 2008 yılları arasında partinin merkez yürütme kurulu üyesiydi. Cuneyd Zapsu 19 Kasım 1956 tarihinde Mustafa Pertev ve Gaye Zapsu'nun çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi.

Cuneyd Zapsu'nun dedesi Abdürrahim Zapsu, Kurtuluş Savaşı'na muhalif Kürdistan Teâlî Cemiyeti'nin kurucularındandır. Babaannesi Hidayet Hanım da Bedirhan Bey'in ailesine mensuptur. Cuneyd Zapsu anne tarafından Balkan göçmenidir ve Muhammed Arvâsî'nin torunudur.

Cuneyd Zapsu'nun babası Pertev Zapsu, iktidardaki Demokrat Parti'nin önemli üyelerindendi. Pertev Zapsu, 27 Mayıs Darbesi'nden sonra yurt dışına çıkmak zorunda kaldı. Bu nedenle Cuneyd Zapsu, çocukluğunu Münih'te geçirdi ve ilkokulu orada tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi iktisat bölümünü tamamladı. Almanya'da tekstil şirketi kuran Cuneyd Zapsu, 1985 yılında Balsu Gıda'yı, daha sonra Teksu'yu ve 1995 yılında da BİM alışveriş mağazaları zincirini kurdu. Cuneyd Zapsu, 2003'te BİM'deki hisselerini sattı.

23 Ara 2022 - 15:40 - Gündem