Ankara'da 180 Bin Aileye 500 TL Doğal Gaz Desteği Başlıyor!

Başkent Ankara'da geçtiğimiz sene başlatılan 180 bin aileye 500 ₺ doğal gaz desteği bu senede olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Binlerce Kişiye Yardım Edecek

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte yaşayan binlerce kişinin uzun süredir büyük heyecan içerisinde beklediği müjdeli haberi verdi. "Hiçbir çocuk üşümesin" anlayışıyla geçen sene içerisinde doğal gaz desteğinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal gaz desteği uygulamasını 2023 senesindede devam ettirecek. 

180 Bin Aileye 500 TL Doğal Gaz Desteği Başlıyor!

Doğal gaz destek ödemeleri bu sene 5 Ocak 2023 tarihinde başlayacak. Yaklaşık olarak 180 bin aileye 500 TL doğal gaz desteği yapılacak.  İlk ödemenin ardından, hükümetin daha önce açıkladığı doğal gaz desteği yatırılmazsa diğer kış aylarında da doğal gaz ödemeleri sürecek. Hükümetin desteği yatırması halinde ise destekler nakdi yardım olarak genel kapsamda devam edecek. Sosyal yardım alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.

ANKARA 500 TL Doğal Gaz Desteği Nasıl Alınır ?

Ankara'da yaşayan vatandaşlar maddi sıkıntılar sebebi ile temel ihtiyaçlarını gideremiyorsa eğer muhtarlıktan fakirlik beyanı belgesi almalıdır. Ankara Büyükşehir Belediyesine ilgili belgeyi vermesi durumunda başvuru yapabilir. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için ALO 153 Mavi masa destek hattını arayabileceğiniz gibi dar gelirli vatandaşlara verilen gıda yardımı başvurusu için https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1 formunu doldurabilirsiniz.

22 Ara 2022 - 23:56 Ankara- Ekonomi