2023 Asgari Ücret Saat Kaçta Açıklanacak? "22 Aralık 2022"

Milyonlarca vatandaşın büyük merak içerisinde beklediği 2023 asgari ücretin ne zaman ve saat kaçta açıklanacağı merak konusu oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın gözü kulağı 22 Aralık günü yapılacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında olacak. 2023 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

Yaklaşık olarak 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise bütün ülke vatandaşlarını yakından ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında süreç hız kesmeden devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2 toplantısı geride kalırken gözler 3. toplantıya çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bugün yapılacak üçüncü toplantısında milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret belirlenecek.

2023 Asgari Ücret Saat Kaçta Açıklanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, üçüncü toplantısını bugün saat 14.00'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapacak.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyonun, bu toplantıda yeni sene içerisinde geçerli olacak asgari ücret rakamını belirlenmesi bekleniyor.

Diğer yandan, TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu saat 11.00'de asgari ücret gündemiyle toplandı. Basına kapalı toplantıda, son verilerin değerlendirileceği öğrenildi.

Ankara kulislerinde 8 bin TL ile başlayan beklentinin üçüncü toplantı öncesi 9 bin TL’ye kadar yükseldiği konuşuluyor.  Son tahminlere göre asgari ücretin 8 bin 500 lira ile 9 bin lira arasında olabileceği asgari ücret desteği artırılarak da işverenlerin desteğinin alınacağı yorumları yapılıyor. Ancak rakam konusunda son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği belirtiliyor. 

21 Ara 2022 - 22:29 - Ekonomi