Köyün En Güzel Kızı Pakize Suda 70 Yaşında Hayatını Kaybetti!

Ekranların sevilen isimleri arasında yer alan oyuncu ve yazar Pakize Suda tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Büyütmek için resme tıklayın

15 Aralık 2022 tarihinde rahatsızlanarak Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan'nın beynine giden ana damarlardan birinde pıhtı oluştuğu belirlendi. Bu yüzden felç geçiren ve yoğun bakımda tedaviye alınan Pakize Suda, bugün 11.00 sularında hayatını kaybetti. Suda'ın ölümü ailesi ve yakınlarını üzdü.

Suda'nın vasisi de olan yeğeni Dilara Elagözlü, "Beyne giden damarlardan birinde pıhtı oluşunca felç geçirdi. Yoğun bakımdaydı. Solunum güçlüğü çekiyordu. Çok üzgünüz. Kendisinden önce vefat eden annesi ve kardeşine kavuştu. Sevenlerinden dua etmelerini istiyorum. Başımız sağ olsun. Cenazesi 23 Aralık'ta Muğla'dan kaldırılacak" dedi. 

Pakize Suda Kimdir ?

Pakize Suda, 23 Nisan 1952 senesinde İzmir'de dünyaya geldi. Babası gazeteci Orhan Suda'dır. İzmir Kız Lisesi'nden mezun oldu. 1969 yılında katıldığı bir yarışmada Ege güzeli seçildi. Oyunculuk ve şarkıcılık yapmaya başladı. 90'lı yıllarda köşe yazarlığı yapmaya başladı. Pakize Suda, 2016 yılında ilk olarak kanser tedavisi gören kardeşi Nuran Suda'yı bir yıl sonra ise annesi Sehavet Suda'yı kaybetti. Suda, opera sanatçısı ablası Ayşe Suda ve yeğenleriyle teselli buldu. Bir süre sonra Pakize Suda'nın 'akıl zayıflığı' yaşadığını belirten ablası Ayşe Suda tarafından geçen yıl 11 Kasım'da vesayet davası açıldı. Çeşme Sulh Hukuk Mahkemesi, yeğeni Dilara Elagözlü'nün vasi olarak atadı.

21 Ara 2022 - 17:53 - Yaşam