Başkan Mansur Yavaş Müjdeyi Duyurdu: Öğrencilere 330 TL Kantin Desteği Verilecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına aylık 330 TL kantin desteği verileceğini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkan Mansur Yavaş, 2023 senesi ocak ayından itibaren sosyal yardım alan ailelerin ilköğretimde okuyan çocuklarına aylık olarak 330 TL kantin desteğinde bulunacaklarını duyurdu. 

Yavaş'ın açıkladığı bilgiye göre, uygulama önce pilot bölgelerde, ardından bütün Ankara'da uygulanacak. İlk etapta 14 bin, toplamda ise 60 bin öğrenciye kantin desteği verilecek. Yardım ücretleri Başkent Kart'a yüklenecek.

Yavaş, Twitter hesabından paylaştığı videoda şunları kaydetti:
'Her gün haberlerde okula aç giden ve okulda aç kalan çocuklarımızı üzülerek takip ediyoruz. Bunlardan en etkili olanı ise okullarda açlıktan dolayı ağlayan çocukların olduğu haberdi. Bu haberler bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor. Bu nedenle, sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra ilk olarak pilot bölgelerde, ardından da tüm Ankara’da Başkent Kartla kantin alışverişi dönemini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira destekte bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için kıymetli bir adım atmış olacağız. En büyük projemiz, nesillerce süren yoksulluğu çocuklarımız için makus bir gelecek olmaktan çıkarıp, onların gelişimlerini ve eğitimlerini tamamlayarak aydınlık bir geleceğe sahip olmalıdır.'

21 Ara 2022 - 10:30 - Ekonomi