Hayat Bilgisi Dizisi Bahar Öğretmeni Ayce Loretta Abana Son Hali ile Görenleri Şaşırttı! Güzelliğine Güzellik Katmış...

Bir dönemin efsane gençlik dizileri arasında ilk sırada yer alan Hayat Bilgisi dizisinde Bahar Öğretmen karakterine hayat veren Ayce Loretta Abana, son hali ile gündem oldu. Zaman içerisinde güzelliğine güzellik katan Ayce Loretta Abana hakkında merak edilenleri sizler için hazırladık.

Haber albümü için resme tıklayın

Hayat Bilgisi dizisi ile hayatımıza giren Bahar Öğretmen, dizinin en çok sevilen oyuncuları arasında yer alıyordu. 2003 senesin ekranlara gelen Hayat Bilgisi, o dönem geniş kitlelere adını duyururken oyuncu bir daha dizilerde yer almadı. Peki Bahar Öğretmen şimdilerde ne yapıyor? İşte Bahar Öğretmenin son hali....

Ayce Loretta Abana Son Hali ile Görenleri Şaşırttı!

Ayçe Abana 2 Aralık 1971 senesinde İzmir'de dünyaya gelen Türk oyuncudur.

İzmir Karşıyaka Gazi Lisesinden 1988 yılında mezun olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi müzik bölümünde yükseköğrenime başlamış ve aynı üniversitede oyunculuk ile devam etmiştir.

Daha mezun olmadan önce sahne çalışmalarına başlayan Ayçe Abana, tiyatrolarda oyunculuk, yönetmenlik gibi çeşitli görevler yapmıştır.

Mezun olduğu üniversitede araştırma görevlisi olmuş; Göteborg Opera ve Tiyatro Okulunun davetlisi olarak bir dönem İsveç'e gitmiştir.

TRT 2'de yayınlanan Tiyatro Saati'nde danışmanlık ve sunuculuk yapmıştır.

Connecticut, Hartford Üniversitesinden gelen davet üzerine 1997-1998'de bu üniversiteye gitmiş ve çağdaş oyunculuk teknikleri üzerine çeşitli araştırmalarda bulunmuştur.

2000 senesinde görevinden istifa ederek İstanbul'a gelmiş; İstanbul Devlet Tiyatrosunda ve çeşitli reklam filmlerinde yer almıştır.

20 Ara 2022 - 12:16 - Magazin