WhatsApp Avatarları Nasıl Yapılır ve Gönderilir? Programsız 3D Avatar Yapma

WhatsApp Avatarları Nasıl Yapılır? Kolay programsız3D Avatar Yapma WhatsApp sohbetleri veya genel olarak konuşmalar, emojileri ve çıkartmaları karışıma eklediğinizde daha eğlenceli hale gelir.

WhatsApp sohbetleri veya genel olarak konuşmalar, emojileri ve çıkartmaları karışıma eklediğinizde daha eğlenceli hale gelir. WhatsApp zaten mesajlaşma platformunda sohbetlerde çıkartma gönderme olanağı sunuyor. Ancak artık WhatsApp sohbetlerinde avatar oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. WhatsApp, kısa bir süre önce, Facebook ve Instagram'da zaten mevcut olan bir özellik olan, kendinizin dijital Avatarlarını oluşturma ve bunları çıkartma olarak paylaşma seçeneğini ekledi . Öyleyse, Bitmoji ve Memoji konseptini beğendiyseniz, WhatsApp'ta benzer bir Avatarı nasıl oluşturabileceğinizi öğrenelim.

WhatsApp Avatarı Nasıl Oluşturulur (2022)

Bu kılavuzda, kendi WhatsApp Avatarlarınızı nasıl kolayca oluşturabileceğinizi, insanlara çıkartma olarak gönderebileceğinizi ve hatta profil fotoğrafınız olarak nasıl koyabileceğinizi açıklayacağız. Ondan önce, WhatsApp'taki Avatarlar özelliğinin ne olduğuna bir göz atalım.

Whatsapp Avatarı nedir?

WhatsApp Avatarları, Apple'ın Memoji'si ve Snapchat Bitmoji'si gibi , kendinizin dijital animasyonlu versiyonlarıdır . Mesajlaşma devi, size olabildiğince benzeyen kişiselleştirilmiş bir avatar oluşturma seçeneği sunar. Saç stili, kıyafetler, yüz ifadeleri, aksesuarlar ve çok daha fazlasını ekleyerek kendi avatarınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, resmi bir blog gönderisinde WhatsApp, yakında aydınlatma, gölgeleme, saç stili dokuları ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni stil geliştirmeleri ekleyeceğini belirtiyor.

Bu, yakın zamanda Meta tarafından tanıtılan Instagram ve Facebook'ta nasıl avatar oluşturabileceğinize benzer . Ancak bunlar, Meta'nın çatısı altındaki üç sosyal medya platformunda birbirinin yerine kullanılamaz. Ayrıca, her avatarı ayrı ayrı tasarlamanız gerekir ki bu zahmetli bir iştir, bu nedenle avatarlarınız Facebook, Instagram ve WhatsApp'ta farklı görünebilir. Belki Meta gelecekte birlikte çalışabilirlik desteği ekler!

WhatsApp Avatarı Nasıl Yapılır (Adım Adım Kılavuz)

WhatsApp'taki avatarlar artık hem Android hem de iPhone kullanıcıları için kullanılabilir. Uygulamada bir avatar oluşturma adımlarını gerçekleştirmek için yalnızca WhatsApp uygulamanızın güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

Not : Bu özelliği Android'de WhatsApp sürüm #2.22.24.78'de ve iOS'ta sürüm #2.22.24.77'de test ettik. Bu eğitimde Avatar oluşturma adımlarını göstermek için bir iPhone kullandık, ancak bunlar Android'de hemen hemen aynı.

WhatsApp'ı açın ve alttaki gezinti çubuğundan " Ayarlar "a gidin. Ardından, adınızın altındaki “ Avatar ” seçeneğine dokunun.

Şimdi bir sonraki sayfada “Avatarınızı Oluşturun ” seçeneğini bulacaksınız. Dokunduğunuzda, ekranınızda WhatsApp Avatarları ile ilgili ayrıntıları içeren bir sayfa görünecektir. Burada, Avatar oluşturma sürecini başlatmak için “ Başlayın ” seçeneğini tıklayın.

İlk olarak cilt tonu seçeneği gelir . Sizinkine uygun olanı seçin ve alttaki " İleri " düğmesine dokunun.

Sırada, avatarınızı kişiselleştirmek için birçok seçenek göreceksiniz. Kıyafetler, vücut tipi, göz şekli/rengi/makyaj, kaş şekli/rengi ve daha fazlası gibi farklı stil geliştirme seçeneklerini seçebilirsiniz. Hatta burun şeklini, ağız ve dudak rengini, yüz şeklini/işaretleri/çizgileri, sakal ve rengi, küpeleri ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Kişiliğinize en uygun seçenekleri seçebilirsiniz. Hangi özelleştirme seçeneğini seçeceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, avatarınızı oluştururken kendinizi görmek için ayna simgesine (avatarınızın sağ tarafında yer alır) dokunabilirsiniz .

Memnun kaldığınızda , değişiklikleri kaydetmek için sağ üst köşedeki " Bitti " seçeneğine dokunun.

WhatsApp Avatarınız güncellenecek ve işiniz bitti. Ardından, uygulamadaki Avatar bölümüne bir kez daha ulaşmak için " İleri " ye dokunun .

Not : Bir şeyi değiştirmeniz gerekirse herhangi bir noktada avatarınızı düzenlemek için Ayarlar -> Avatar'a geri dönebilirsiniz. Değişiklikleri yapmak için Avatarı Düzenle seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Avatarınızı WhatsApp Sohbetlerinde Nasıl Paylaşırsınız?
WhatsApp Avatarınızı oluşturduktan sonra, bunları kolayca insanlara çıkartma olarak gönderebilirsiniz. Bunu yapmanın iki yolu vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir.

İlk olarak, bir WhatsApp sohbeti açın ve iPhone'unuzdaki metin çubuğundaki "çıkartma" simgesine dokunun . Android kullanıcılarına gelince , metin çubuğundaki emoji simgesine dokunmanız gerekir.

Artık altta, GIF ve çıkartma seçeneklerinin yanında bir WhatsApp Avatar simgesi göreceksiniz. Avatar simgesine dokunun .

Şimdi aşk, üzüntü, öfke ve daha fazlası gibi duygulara dayalı birkaç WhatsApp Avatar çıkartması göreceksiniz. Duygunuzu seçin ve beğendiğiniz çıkartmayı gönderin. WhatsApp, Avatarınıza göre 36'dan fazla çıkartma oluşturduğunu söylüyor.

WhatsApp Avatarlarını göndermenin başka bir yolu da “Ayarlar -> Avatarlar” bölümüne gitmektir. Ardından, “ Çıkartmalara Gözat ” seçeneğini seçin ve göndermek istediğinizi seçin.

Bundan sonra, avatar etiketini istenen sohbete göndermek için sağ üst köşedeki " İlet " simgesini seçin.

19 Ara 2022 - 22:01 - Teknoloji