Yelpaze Genişletildi Seçimden Önce Vatandaş Rahatlatılacak 3745 TL Sosyal Yardım Geliyor

Seçimlere aylar kala hükümet kesenin ağzını açıyor. Sosyal yardımların devam ettiği bu aylarda yeni sosyal yardım müjdesinin sinyali yakıldı.

Seçimlere aylar kala hükümet kesenin ağzını açıyor. Sosyal yardımların devam ettiği bu aylarda yeni sosyal yardım müjdesinin sinyali yakıldı.

Vatandaşların rahatlatılması konusunda düğmeye basıldı. Vatandaşlar için tüm fedakarlıklar yapılmaya devam ediyor. Yelpaze genişletilerek vatandaşların sıkıntıları bir nebze olsa da giderilecek.

YELPAZE GENİŞLETİLİYOR...

Pandemi dönemiyle kapsamı genişletilen sosyal yardımlar, son bir yıldır artan hayat pahalılığına bağlı olarak birçok vatandaşın geçim sıkıntısı çekmesi dolayısıyla bütçesi artırıldı. İhtiyaç sahiplerine sadece 2022 Ekim ayında yaklaşık 9,7 milyar TL sosyal destek ödemesi yapılırken, Türkiye Aile Destek Programı'nın bütçesi 2023 yılı için 40 milyar TL'ye çıkarıldı. Bu da Türkiye'deki her 10 aileden birinin sosyal yardım kapsamına girdiği anlamına geliyor.

Pandemi döneminde başlayan sosyal yardımlar 2023 yılında da devam edecek gibi gözüküyor.
2023 yılında da devam edecek uygulama kapsamında, ihtiyaç sahibinin elektrik faturasının her ay 150 kilovatsaate kadar kısmını devlet karşılıyor. Bu yardıma 2 milyondan fazla vatandaş yararlandığı belirtildi. Yelpaze gün geçtikçe genişletiliyor.

NAKDİ DESTEK SAĞLANIYOR

1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh, 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh, 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh, 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı tutarınca nakdi destek sağlanır.

19 Ara 2022 - 21:06 - Ekonomi