Avni Tekinaslan Kimdir? Sahte Mimar Olduğu Ortaya Çıktı

Avni Tekinaslan Kimdir? Avni Tekinaslan nereli kaç yaşında Avni Tekinaslan mesleği ne? Avni Tekinaslan nerede yaşıyor?

Avni Tekinaslan Kimdir? Sahte Mimar Olduğu Ortaya Çıktı Avni Tekinaslan Kimdir? Avni Tekinaslan nereli kaç yaşında Avni Tekinaslan mesleği ne? Avni Tekinaslan nerede yaşıyor? gibi sorular vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

SAHTE DOKTORUN ARDINDAN SAHTE MİMAR

Sahte diplomayla tam 42 yıl mimarlık yapan Avni Tekinaslan, Türkiye’nin gündemine düşen film gibi dolandırıcılık hikâyesinin ayrıntılarını Hürriyet’e anlattı: “Benim hiçbir mezuniyetim yok. Ama inşaat işinden anlarım. O yüzden şantiyelerde kimse benden şüphe etmedi.”
Antalya’da sahte mezuniyet geçici belgesi hazırlayıp kendisini Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1980 yılı mezunu olarak tanıtan Avni Tekinaslan, neredeyse yarım asır boyunca hayatını bu meslekten kazanmış.

HİÇ HATIRLAMIYORUM

Sahte evrakı nasıl düzenlediniz?” sorusunu da yanıtlayan Tekinaslan, “Uzun süre geçti. Evrakı nereden buldum, nasıl yaptım hatırlamıyorum. Zaten bunun bir önemi de kalmadı. Rezil rüsva oldum. İnsanlara ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok pişmanım” dedi.

Avni Tekinaslan Kimdir? Sahte Mimar Olduğu Ortaya Çıktı Avni Tekinaslan Kimdir? Avni Tekinaslan nereli kaç yaşında Avni Tekinaslan mesleği ne? gibi soruların henüz yanıtı bulunmamaktadır.

19 Ara 2022 - 16:10 Antalya- Yaşam