Deniz Tiftik Tutuklandı Mı? Eskişehir'de Elif Nur'un Şüpheli Ölümü

Deniz Tiftik Tutuklandı Mı? Eskişehir'de Elif Nur'un Şüpheli Ölümü Tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Deniz Tiftik Tutuklandı Mı? Eskişehir'de Elif Nur'un Şüpheli Ölümü Tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu.Eskişehir'deki korkunç olayda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor.

Eskişehir'de bakımsızlık ve kötü muamele nedeniyle öldüğü iddia edilen 6 yaşındaki Nur Elif Tiftik'in halası 'çocuğa eziyet', amcası ise 'silahlı tehdit' suçundan tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, anne ve babaları cezaevinde olduğu öğrenilen Nur Elif Tiftik (6), Y.T. (9) ve M.T. (12), babaanneleri Cihangir K., amcası Sezer T. ve halaları Deniz T. ile yaşıyordu. Evin çatısındaki bir kilimin üstünde kalmaya mahkûm edildikleri ileri sürülen çocukların aynı zamanda uzun süre aç bırakıldıkları iddia edildi. Çocuklardan Nur Elif Tiftik'in, halası ile babaannesinin kötü muamele göstermeleri ve bakımsız bırakmaları nedeniyle durumu ağırlaştı. Talihsiz kız, evin çatısında 3 gün acı çektikten sonra yakınlarının 112 Acil Sağlık ekiplerine durumu bildirmesi üzerine Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Müdahalelere rağmen kurtarılamayan Nur Elif Tiftik hayatını kaybetti.

HALA VE AMCA TUTUKLANDI

Olay sonrasında babaanne Cihangir K.'nin kaçmasının ardından eve operasyon yapan polis ekipleri hala Deniz T. ile amca Sezer T.'yi gözaltına aldı. Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen amca ve hala sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

17 Ara 2022 - 14:43 Eskişehir- Gündem