Eskişehir'de 6 Yaşındaki Elif Nur Tiftik Yetersiz Beslenmeden Öldü!

Eskişehir’de altı yaşındaki Elif Nur Tiftik'in yetersiz beslenmeden öldüğü belirlenince halası ve amcası gözaltına alındı.

Büyütmek için resme tıklayın

Eskişehir’de bundan 2 gün önce kaldırıldığı hastanede yetersiz beslenme ve bakımsızlık tedavisi gören 6 yaşındaki çocuk vefat etti. Çocuğunun ölümünün şüpheli bulunması üzerine hala ve amca gözaltına alındı.

Nur Elif T'nin hastanede yaşamını kaybetmesinin ardından ölümünün şüpheli bulunması sebebi ile İl Emniyet Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.

Ölen kız ile ağabeyleri Yiğitcan T. (9) ve Metin T'nin (12), amcası ve halasıyla Fevzi Çakmak Mahallesi Uzunpınar Sokağı'nda yaşadığı eve giden ekipler, ikametin yaşam için kötü koşullara sahip olduğunu tespit etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği, amca ve halayı gözaltına alarak emniyete götürdü. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından "çocuğa kötü muamele" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Yetersiz beslendikleri ve güçsüz düştükleri belirlenen 2 erkek çocuğu ise Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından korumaya alındı.

Baba Gökhan T. ve anne Sibel T'nin cezaevinde tutuklu bulundukları, bu nedenle çocukların velayetinin halalarında olduğu öğrenildi. 

16 Ara 2022 - 23:57 Eskişehir- Asayiş