2022 AÖL sınavı iptal mi edildi? Toplu kopyada 60 bin öğrenci tespit edildi

9 Aralık'ta online olarak yapılan Açık Lise Sınavı hakkında gelen yeni bir açıklama ile beraber 60 bin öğrencinin sınavlarının iptal edildiği açıklandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2022 senesinde de her dönem için gerçekleştirilen açıköğretim lise sınavı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Salgın dönemi ile beraber online şeklinde gerçekleşen bu sınavlar bu sene de çevrimiçi şeklinde yapılmaya devam etti.

Toplamda 11 gün erişim süresi olan sınava ardından öğrencilerin cep telefonları ile soruların fotoğraflarını da çekerek birbirleri ile paylaştıkları tespit edildi. AÖL sınavı hakkında gerçekleşen bu tespitin ardından ise 60 bin öğrencinin sınavlarının iptal edildiğine dair yeni bir bilgi ulaştı. 

ÖĞRENCİLER 2 SENE BOYUNCA MERKEZİ SİSTEM SINAVLARINA ALINMAYACAK! 

Toplamda 60 bin öğrencinin cep telefonları ile birbirlerine gönderdikleri bu soruların ardından kopyanın tespiti sonucunda sınavları iptal edilmişti. İptal edilen bu sınavların ardından da gelen bilgilere göre gözlemciler tarafından kopya çektikleri tam anlamı ile tespit edilen öğrencilerin 2 sene boyunca Merkezi Sistem Sınavları'na alınmayacağı açıklandı. 

16 Ara 2022 - 10:59 - Eğitim