Ziraat Bankası Emeklinin Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyor! 5 Bin TL Ödeme Yapılacak! Yıl Bitmeden Başvuru Yapmayı Unutmayın

Ziraat Bankası emeklilik promosyonu ücretlerinde düzenleme yapılmıştır. Ziraat Bankası yeni yıl öncesi maaş müşterisi olan emeklilere 5 bin Türk Lirasına varan promosyon ödemesi yapacakken, diğer bankalar emekli maaşlarını kendi bankalarına ulaştırmak için kıyasıya yarışıyor. Ziraat Bankası güncel emekli promosyon ücretlerini haberimizde bulabilirsiniz.

2017 yılında lanse edilen "emekliler için banka promosyonu" uygulaması için rekabet her geçen gün artıyor. Vatandaşın emekli aylığını almayı tercih ettiği banka promosyon ücreti ile telafi edilir. Ziraat Bankası, son dönemde promosyon maliyetlerindeki önemli artışlara rağmen, yıl sonundan önce emeklilik promosyon ödemelerinde değişikliğe gitmiştir.

Ziraat Bankası Güncel Emekli Promosyonları Ne Kadar?

2022'de bankalar, çoğu tüketicinin emeklilik promosyon ücretleri için birbirleriyle yarıştı. Ziraat Bankası, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) promosyon ücretlerini güncelleyin uyarısına Aralık ayı emekli ikramiyelerini açıklayarak yanıt verdi. Ziraat Bankası emekli promosyon ücretleri aşağıdaki gibidir:

  • 3.500 Türk Lirasından az kazananlar için 3.000 Türk Lirası
  • Yılda 3.500 ila 7.500 Türk Lirası kazanan herkes için 3.500 Türk Lirası
  • Aylık kazancı 7.500 ile 10.000 Türk Lirası arasında olanlar için 4.500 Türk Lirası
  • Her ay en az 10.000 Türk Lirası kazananlar için ise 5.000 Türk Lirası

Ziraat Bankası Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası bireysel emeklilik müşterisi olmadan önce aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

Promosyon avansları üç yıl süreyle verilmektedir. Müşterilerden gelen başvurular, 2020 yılı için devam eden promosyon ödemelerinden hiçbirini geri ödemeden kabul edilebilir ve 2022 promosyon ödemesi yapıldığında önceki döneme ait iade tutarı rutin olarak düşülür. 18 Ekim 2022 tarihinden itibaren başvurular kabul edilecek; promosyon ödemeleri 1 Kasım 2022'de başlayacak. Emekli maaşını bankadan alan müşterilerin promosyon ödemesinden yararlanabilmesi için üç yıl süreyle maaşlarını Ziraat Bankası'ndan almak üzere başvurması yeterlidir. Ziraat Bankası'ndan çoklu emeklilik maaşı alan müşterilere ödenecek promosyon tutarı, bireysel maaş tutarları toplanarak belirlenir. Ziraat Bankası emekli promosyon ödemelerine başvurmak için aşağıdaki yollar kullanılabilir:

  • Şubeler
  • ATM'ler
  • SMS
  • Müşteri İletişim Merkezi
  • İnternet şubesi
  • Ziraat Mobil

15 Ara 2022 - 20:00 - Ekonomi