İŞKUR’dan Acil Şekilde Deneyimsiz Şart Olmadan 18-45 Yaş İşe Alımları! Online Başvuru Ekranı Açıldı

Hastaneler, okullar, eğitim tesisleri, işyerleri ve bankalar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla işçi, personel ve memur istihdam etmektedir.

Başta İstanbul olmak üzere 81 ilden insanlar rutin olarak İŞKUR'daki en son istihdam açıklarını arıyor. Bu hafta birçok iş ilanı başvuru ekranını açtı. Şartları sağlayanlar hemen başvurabilir. Peki İŞKUR'un hangi yeni pozisyonları var?

İŞKUR, 13 Aralık 2022 tarihi itibariyle istihdam listelerini güncelledi. Bunun sonucunda onbinlerce temizlikçi, güvenlik görevlisi, sekreter, bekçi, polis, elektrikçi, tesisatçı ve devlet memuru işe alınacak. Başvurular için gerekli şartlar da kamuoyuna açıklandı. İŞKUR'a iş ilanlarına başvurmak için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. İŞKUR başvurusu hangi şartları karşılamalıdır? Yıllık maaşlar ne kadar? En çok insanı hangi iller alacak?

İŞKUR Kayıt Süreci

İŞKUR'un sunduğu hizmetlerden faydalanmak için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Kayıt, iş arama sürecinin ilk adımıdır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların doğrudan Kurum birimlerine başvurmaları veya Kurum portalına üye olmaları gerekmektedir. Eşleştirmenin başarılı olması, hem açık pozisyon hem de iş arayan hakkında tam ve doğru bilgiye sahip olunmasına bağlıdır.

Hem çevrimiçi hem de Ajans personeli aracılığıyla kayıt yaptıran kişilerin, uygun bir işe yerleştirilmeleri için kendileri hakkında eksiksiz ve doğru bilgiler vermeleri çok önemlidir. Bu nedenle kişisel, iletişim, eğitim ve diğer bilgilerinizi eksiksiz ve eksiksiz olarak sisteme giriniz. Özgeçmişinizde eğitiminiz ve işinizle ilgili bilgiler yer almadan kaydınız aktifleştirilemez.

İŞKUR Kayıt Şartları Nedir?

Kuruma kayıt yaptırmak isteyen iş arayanların en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Kayıt beyannameye dayalıdır.  28 Aralık 2022, 11.317 yeni çalışanın işe alımı için kura tarihi olarak seçildi. Noter huzurunda kura çekimi saat 9:00'da başlayacak ve 18:00'da sona erecektir. Atanma şartlarını taşımayan adaylar ile hileli, aldatıcı, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak tercihlerini bildiren adaylar atanmaz. Atama işlemi tamamlanmış olsa bile rafa kaldırılacaktır. Konulduğu pozisyonun gereklerini ve koşullarını taşımasına rağmen, gerekli belgeleri zamanında sunmayan adayların ataması yapılmayacaktır.

# Nedir?

15 Ara 2022 - 18:00 - Ekonomi