Yemek Kartları 2023 Senesinde Market Alışverişinde Kullanılmayacak mı?

Ülke gündeminin en çok merak edilen konuları arasında yer alan Yemek kartları düzenlemesi iddialarına açıklama geldi... Yemek kartları marketlerde kalkıyor mu, marketlerde geçmeyecek mi Yeni düzenleme ile yemek kartı marketlerde geçecek mi, kalkacak mı?

Büyütmek için resme tıklayın

2023 senesinden itibaren artık yemek kartlarının market alışverişlerinde kullanılmayacağına yönelik iddialara açıklama geldi. Yapılan haberlerde; 1 Ocak 2022 senesi itibarıyla yeni bir döneme girileceği, şirket tarafından verilen bu kartların artık sadece yemek için kullanacağı ve market alışverişi ya da bir başka nedenle kullanamayacağı belirtilmişti.

Peki, yemek kartları gerçekten kalktı mı, market alışverişinde kullanılmayacak mı?

Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade, yemek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı haberlerine ilişkin, “Yemek kartlarında değişen bir şey yok.” dedi.

Piyade, yemek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Öner Piyade, şunları kaydetti:

“Yemek kartlarında değişen bir şey yok. Yemek kartlarının restoran ve marketlerde yemek ve tüketime hazır gıda dışında kullanılmasının vergi istisnasına konu olmaması hususu, 2008 yılında yayınlanan ve halen yürürlükte olan 382 sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde düzenlenmiştir. Bu kapsamda 1 Aralık 2022 itibarıyla çalışanlara verilen yemek ücreti konusundaki yeni mevzuat, yürürlükteki mevzuattan farklı bir düzenleme getirmemektedir.”

14 Ara 2022 - 23:23 - Ekonomi