Kim Numarasının Sonu 4,6 ve 8 Olanlara Müjde! 3500 TL Ödeme Alacaksınız

TC kimlik numaralarının son hanesine göre 0,2,4,6,8 rakamlarına sahip kişiler 3000 Türk Lirası alacaklar. Ödemeler için başta PTT olmak üzere tüm bankalar kullanılacak. 3.000 Türk Lirası ve üzeri yardım kredisi başvuru koşulları nelerdir? Nereye ve nasıl başvurulur?

3.000 Türk Lirası ve üzeri ödemelerde artık Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası kullanılabilecek. Yardım ödemelerinin Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından yapılmaya başlanmasıyla başvuruların başladığı açıklandı. Emekli vatandaşlar ve sigortalı olarak çalışan tüm vatandaşların başvuruları işleme alınırken uygulanacak kredilerden yararlanabilmek için kimlik numarasının son hanesinin muayeneden geçmesi gerekiyor. 36 ay vadeli ödeme tablosunu oluştururken kredi başvurusu ve özellikleri ile ilgili tüm sorulan soruları ve araştırmaları dikkate aldık.

Kredi Başvuruları Nereden ve Nasıl Yapılmaktadır?

Vatandaşların PTT, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden kredi başvurusu yapabilmeleri için öncelikle bireysel müşteri olmaları gerekmektedir. PTT aracılığıyla yapılan başvuruların banka şartlarına uygunluğu kamu tarafından kontrol edilmektedir. Kredi ödemelerinden yararlanmak için işlemler aynı gün içerisinde gerçekleşecektir. Kredi talep etmek için telefonunuzdan bir borç verene kısa mesaj göndermek oldukça basit bir işlemdir. PTT yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numarasını girdikten sonra 3050 adet kısa mesaj gönderilir.

Vatandaşların kredi başvurusunda bulunmalarının en kolay yolu, bir kredi başvuru tekniği olan cep telefonlarından SMS göndermektir. SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bu mesajı 44 11 numarasına göndererek size özel TC kimlik numaranızı, aylık gelirinizi ve doğum tarihinizi ekleyiniz.

Kişiler bankaların resmi internet sitesine giriş yapıp oradaki kredi başvuru formunu doldurarak SMS ile kredi başvurusu yapmak istemiyorsa ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsa bankadan kredi başvurusunda bulunabiliyor. Bir daha banka şubelerine gitmeden ve sonucu hemen öğrenmek isterlerse hiçbir problem olmadan işlemlerini yapabiliyorlar. Bu bankalar, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı ihtiyaç kredisi başvurusu onaylanan tüm vatandaşlara en düşük faiz oranlarıyla 3.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sunuyor. Bu kampanyaları istediğiniz gibi kullanarak imkanlardan faydalanabilirsiniz.

14 Ara 2022 - 23:30 - Ekonomi