Yeni Yıl Öncesi Son Çağrılar! 0.89 – 0.99 Faizle Konut Kredisi Fırsatı

Düşük kredi faiz oranlarıyla 9 Mayıs 2022'de açıklanan "İlk Evim Konut Finansman Paketi" araştırmalarına devam ediliyor. Konut kredisi faizleri yükselirken halk yüzde 0,89 ve yüzde 0,99 faiz fırsatlarına dikkat çekiyor. Hangi bankaların en iyi konut kredisini sunduğu bir muamma.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve açıklamaları "İlk Evim Konut Finansman Paketi" araştırması sürüyor. Yüzde 0,89 ve yüzde 0,99 faiz oranlarıyla konut kredisi veren bankalara dikkat çekiliyor. Bir ev satın almak isteyen çok sayıda insan, ipotek araştırmalarını yoğunlaştırdı. Çekilişler, TOKİ üzerinden 250 bin sosyal konut projesi başvurusu yapan kişi tarafından merakla izleniyor. Konut kredileri için vade seçeneklerine ve faiz oranlarına baktığımızda banka pazarlaması ilgi çekicidir. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Yeni Kredi paketleri kapsamındaki konut kredisi destek paketleri için açıklama yaptı. Düşük faizli konut kredisi ve diğer programlardan yararlanmak isteyen başvuru sahipleri için bankaların kısıtlamaları bulunmaktadır.

Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ev almak için kredi çekmek isteyen kişilerin bankanın şartlarına uyması gerekir. İpotek talebinde bulunmadan önce vatandaşlar aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurmalıdır:

  • İlk konut finansmanı desteği kapsamında 2 milyon TL değerindeki ilk el konutlar için kullandırılacak kredinin konut değeri bankanın ekspertiz raporu üzerinden hesaplanıyor.
  • Kamu bankaları kredi desteği sunar, ancak yalnızca ilk konut alımına yardımcı olmak için kullanılabilir.
  • Başvuru sahibi, kredi başvuru tarihi itibariyle aynı adreste kendisine, eşine veya çocuklarına ait birden fazla kayıtlı konut sahibi olamaz.
  • Başvuru sahiplerine ait ortak gayrimenkul kayıtları bulunmaktadır. Ancak, bir evin tüm hisselerinin aynı aileye ait olması gerekmez.
  • Başvuru sahibi aynı anda hem tapu kaydı yaptırıp hem de açık ipotek sahibi olamaz.
  • Kredi başvurunuzu yapacağınız banka ile satın almayı düşündüğünüz konut üzerinde kat irtifakı veya kat irtifakı bulunmalıdır.
  • 10 yıla varan vadeli finansman desteği kapsamında aylık 0,99 faiz oranı ile kredi verilmektedir.
  • Kredi işlemleri, bir bankanın standart kredi prosedürleri çerçevesinde tamamlanmaktadır.
  • Kişiler, sunulan bu paketten yalnızca bir kez yararlanabilir.

14 Ara 2022 - 20:00 - Ekonomi