Başkan Erdoğan Büyük Müjdeyi Duyurdu! Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

Eğitim ve ekonomi gündeminin en çok merak edilen konuları arasında yer alan 5500 TL yardım başvurusu detayları sizlerle.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Erdoğan lise ve üniversite 5500 TL yardım başvurusu müjdesini duyurdu. İlkokul, lise ve üniversite öğrencileri 5500 TL yardım başvurusunda bulunabilecek. Peki, Lise üniversite 5500 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? Konu hakkında hızlı bir şekilde araştırma yapan bir çok öğrencinin merak ettiği detayları bu yazımızda derledik. 

Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

2022 senesinde vatandaşları en çok zorlayan konulardan bir tanesi olan ekonomik kriz ve zam sorununa değinen açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bir diğer sorun enflasyon ve hayat pahalılığı. Ekonomideki diğer sorunlar gibi bunun da iç ve dış sebepleri var. Emtiaların yükselmesine neden olan dış sebeplerin istikrara kavuşmasının zaman alacağını görüyoruz. Kurdaki ve maliyetlerdeki artışla içeride fahiş fiyat artışları oldu. Sevindirici olan ise tüm bu tablo içinde Türkiye'nin yatırım istihdam, üretim, ihracata dayanan programı kararlı şekilde gidiyor" ifadelerini kullandı ve "Enflasyonu hedeflediğimiz şekilde yüzde 20'ler seviyesine, 2024'te tek haneye düşürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Açıkça söylüyoruz, herkes hesabını 2023'te yüzde 20'ler seviyesine göre yapsın.'' ifadelerine yer verdi. 

Sosyal yardım politikalarına da ayrı bir şekilde değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, faaliyete geçirilen Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 2.1 milyon kişiye 9.2 milyar lira nakdi yardım aktarıldığını ifade etti. Devletin vatandaşa ödediği yardımlara da değinen Erdoğan, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: ''Eskiden beri devam eden engelli ve yaşlı ödemelerini titizlikle sürdürüyoruz. Kasım ayında 1.3 milyon yaşlı ve engelliye 2.1 milyar lira ödedik. Aralık'ta da aynı miktarı ödeyeceğiz. Kasım'da milyonlarca kişinin Genel Sağlık Sigortası ödedik. Doğalgaz tüketim desteği için Kasım ayında 386 milyon ödeme yaptık. 1000'den fazla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na ihtiyaç sahiplerine aktarılan her aylık payı 450 milyon liraya çıkardık. Böylece sadece Kasım ayında sosyal yardım programları üzerinden vatandaşlarımıza aktardığımız kaynak 10.2 milyar lirayı buldu. Aralık ayında da 10.3 milyarlık kaynakla vatandaşları desteklemeyi sürdüreceğiz. Bu sosyal destek ödemeleri yeni yılla katlanarak artacaktır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile belirli konularda desteğe ihtiyaç duyanları Valilik ve kaymakamlıklarımız üzerinden ilgili kurumlarla irtibata geçmeye davet ediyorum.''

13 Ara 2022 - 19:53 - Ekonomi