Yüzde 0.89 ile 0.99 Faizli Konut Kredisi Fırsatı! En Uygun Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Mayıs 2022'de düşük faizli konut finansmanı paketini açıklamasının ardından kredi başvuruları arttı. Araştırma yüzde 0,89 ve yüzde 0,99 faiz oranlarıyla konut kredisi veren bankalar üzerinde yoğunlaşıyor.

Konut kredisi, konut satın alan kişilerin evlerini teminat olarak göstererek bankalardan kullanabilecekleri bir kredi türüdür. Düşük faizli konut kredisinin özellikleri, TOKİ 250 bin sosyal konut projelerine başvuran ancak kurada seçilemeyenleri de ilgilendiriyor. Yüzde 0,89 ile yüzde 0,99 arasında değişen faiz oranları ile 10 yıla varan vade seçenekleriyle konut kredisi kampanyasına ev sahibi olmak isteyenler başvurabilecek. Peki en düşük faiz oranlarıyla konut kredisi veren bankalar hangileri?

Konut kredisi için bankaların sunduğu miktar, vade seçenekleri ve faiz oranları ev sahibi olmak isteyenler tarafından aranıyor. Yüzde 0,89 ile yüzde 0,99 arasında değişen faiz oranlarına sahip konut kredileri, çeşitli bankalardan halka sunulmaktadır. Bu düşük faizli konut kredisi kampanyasından yararlanmak ve bir bankaya konut kredisi başvurusunda bulunmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Yeni kredi paketi ile birlikte konut kredisi destek paketi başvuruları Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası gibi kamu bankalarına yapılmaktadır. Bankaların konut kredisi faiz oranlarının yanı sıra bankaların konut kredisi faiz oranları yüzde 0,89 ve yüzde 0,99 olan açıklamasını sizler için hazırladık.

Yüzde 0.89 ve 0.99 Faizle Nasıl Konut Kredisi Alırım?

İlk Evim konut finansmanı paketinden yararlanabilmek için aşağıdaki kriterlerin sağlanması gerekmektedir:

  • İlk evim için konut finansmanı desteğinden 2 milyon TL'ye kadar birinci el konutlar yararlanacak ve konutun değeri bankaların ekspertiz raporları ile değerlendirilecek.
  • Kamu bankalarımız konut sakinlerimizin ilk konutlarına kavuşmaları için kredi desteği sağlayacak
  • Başvuru sahibinin, kredi başvuru tarihi itibariyle eşi, çocukları veya anne ve babası ile aynı adreste ikamet ediyor olmaması gerekmektedir.
  • Başvuru sahipleri paylı taşınmaz mal sahibi olabilirler. Ancak bir evin tamamı aynı ailede bulunamaz.
  • Tapu dışında başvuru sahipleri açık konut kredisi kullanamazlar.
  • 10 yıla kadar vadeli finansman desteği için aylık 0,99 faiz oranı kullanılacaktır.
  • Kredi içeren işlemler, bankaların standart kredi politikaları parametreleri dahilinde gerçekleşecektir.
  • Bu paket vatandaşlarımıza sadece bir kez sunulacaktır.

13 Ara 2022 - 14:30 - Gündem