Aile Destek Programı Ödemeleri Sorgulama Ekranı! Ödemeler Ne Zaman Yatıyor?

Aile Destek Programı dahilinde hala ne zaman ve ne kadar para ödenildiği araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hak sahibi ailelere aylık aile sosyal yardım fonu ödemeleri yapmaktadır.

Aralık ayı ortası itibarıyla söz konusu devlet yardımından yararlanan vatandaşlar, bu aya ait ödemelerinin ne zaman hesaplarına yatırılacağını öğrenmeye çalışıyor. Peki Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak, fiilen yapıldı mı ve nereden tahsil edilecek?

Aralık ayında Aile Destek Programı üzerinden yapılan ödemeler sorgulanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım fonlarını 12 ay boyunca her ayın belirli günlerinde dar gelirli ailelerin hesaplarına yatıracak. Aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri yapıldı, ne zaman, ayın hangi saatinde yatacaklar? Gelirlerine göre 850 TL ile 1250 TL arasında değişen yardımlardan yararlanmaya hak kazanan vatandaşların merak ettiği sorular genellikle bunlar oldu.

Aralık Aile Destek Programı Ödeme Tarihi Açıklandı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Kasım ayı Aile Destek Programı ödemelerine ilişkin olarak şunları belirtmişti:

“Bu durumda yarın hak sahiplerinin hesaplarına 3,2 milyar lira ulaşacak, bu da 2,5 milyon bireyimizin işine yarayacak.” Aile Destek Programı Kasım ayı ödemeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda 8 Kasım 2022 Salı günü hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldı.

Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Yapılıyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, program kapsamında gelecekte yapılacak ödemeler için de aynı uygulamaya devam edilecek ve destek sağlanacak. Aralık Aile Destek Programı ödemelerinin tarihleri henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama geldiğinde haberimizi güncelleyeceğiz.

Aile Destek Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile Destek Programına başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden veya 3294 sayılı Kanun uyarınca oluşturulan ve ikamet adresinin ekli olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçilerek yapılabilir. Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeler en fazla 12 ay olmak üzere 850 ile 1.250 Türk Lirası arasında yapılacak. 12 aylık destek programı, 12 aylık ödeme döneminin son ayı olan Temmuz 2023'te son ödemenin yapılmasının ardından sona erecektir.

13 Ara 2022 - 16:00 - Gündem