İş Bankası Sonunda Müjdeli Haberi Verdi! Tam Tamına 21 Bin TL Promosyon Ödemesi Yapılacak

Promosyon ödemeleri titizlikle takip ediliyor ve güncel promosyon anlaşması yapıldığı iddia edildi. Türkiye'nin gündeminin en çok konuşulan konularından biri olan promosyon ödemeleri son dönemde büyük bir dönüşüm geçirdi.

Yeni bir promosyon ödemesi netleştirildi, ancak ilçe, üniversite ve birliklere yapılan promosyon ödemelerinde değişiklikler yapılmaya devam ediyor.

İş Bankası Promosyon Ödemesi Detayları

Emeklilik promosyonlarından sonra kurum personeli için bankalarla imzalanan sözleşmelere sıkı sıkıya uyulur. Tarım İşçileri Sendikası Diyarbakır şubesi tanıtım bildirisi yayınlarken, banka sözleşmeleri kademeli olarak kamuoyuna duyurulmaya devam edildi. Promosyon ödemesi duyuruldu, ancak ayrıntılar soruları gündeme getirdi. Tarım İşçileri Sendikası'nın Diyarbakır şubesi, çalışanlarına verilecek terfi ödemesinin ana hatlarıyla İş Bankası ile sözleşme imzaladığını iddia etti. Promosyon ödemeleri, özellikle son dönemde Türkiye'de en çok konuşulan konulardan biri ve insanlar bu konudaki en son haberleri takip ediyor. Birlik, belediye ve üniversite çalışanları için bankalarla yapılan anlaşma sonucunda promosyon ödemelerinin açıklanmasıyla eş zamanlı olarak yeni bir promosyon sözleşmesi imzalandı. Yeni tanıtım anlaşması halkın ilgisini çekti.

Tarım İşçileri Sendikası Diyarbakır Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, çalışanlara 21 bin TL promosyon ödemesi yapılacak. Yapılan duyuruya göre bugün sözleşme imzalandı: "Birliğimizin kurumlarımızı birleştirerek mücadele ettiği banka tanıtım ihalesi, tamamı peşin ödenmek üzere 21.000 TL ile İş Bankası'na kaldı. Tüm taraflara emeklerinden dolayı teşekkür eder, personelimize başarılar dileriz” denildi. Promosyon anlaşmalarında yeni anlaşmalar peş peşe duyurulur. Diyarbakır Tarım ve Orman İşçileri Sendikası bir sözleşme daha duyurdu. Duyuruya göre İş Bankası ile anında 21 bin liralık promosyon anlaşmasına varıldı.

Daha Önce Duyurusu Yapılmıştı

Promosyon ödemelerinin daha önce ekim ve kasım aylarında yapılması nedeniyle son dönemde Diyarbakır'da sendikaların gündeminde birinci sırada yer almıştır. Hem muhalefet sendikalarına hem de hükümetle yakın bağları olduğu bilinen sendikalara göre, banka promosyonları enflasyon oranında kısıtlanmalıdır. Bu nedenle işçi sendikaları ve kamu çalışanları eylem ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Sendikaların en sık talebi promosyon ödemelerinin enflasyona göre enflasyonun altında güncellenmesidir.

12 Ara 2022 - 19:30 - Ekonomi