Emekli Olanlara Büyük Müjde! O Bankalar Size Ay Sonuna Kadar Ödeme Yapmaya Devam Ediyor

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT emeklilere "Ay Sonuna Kadar" Ödeme yapmaya devam edecek. Emekliler paraya ihtiyaç duymaları halinde ay sonuna kadar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT'den ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank, kendi bankasından emekli maaşı alan tüm vatandaşlara kullandırdığı krediler başta olmak üzere, faiz oranlarını kullanarak devlet destekli kredi imkanı sunmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz ve aynı gün onay alabileceğiniz bu kredi kampanyalarına katılarak işlemlerinizi rahatlıkla tamamlayabilir ve kredi ödemelerinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bankalar 3000 TL ile 50000 TL arasında kredi işlemlerini gerçekleştirecek kişilere 36 ay vadeli kredi ödemesi yapmaktadır. Bu bankalar en düşük tutarla 3000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi verecek. En az 50.000 TL ihtiyaç kredisi kullanacak emekliler, banka şubelerine giderek 100.000 TL'ye kadar olan krediler için 24 ay, 100.000 TL'nin üzerindeki krediler için 12 ay vadeli ödeme tablosu üreterek ihtiyaç kredisi kullanabilirler.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank emeklisi, kredi veya emekli kredisi başvurusunda bulunmak isterse, bir banka şubesine giderek belirli bir müşteri temsilcisinden yardım alabilir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan emekli maaşı alacak ve kredi kullanacak tüm vatandaşlar, bankalardan belirli koşullarla kredi ödeme hakkına sahiptir. Bankaların mobil uygulamaları üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir ve 50.000 TL'ye kadar kredi onayı alabilirsiniz; onaylanan tutar aynı gün hesabınıza yansır.

Maaşını kendi bankasından alan tüm vatandaşlar, emekli kredisi veren bir diğer banka olan PTT'den de destek kredisi alabilecek. Emekli maaşınızı PTT'den alıyorsanız, banka kredisine başvurmak için üç seçeneğiniz var: Telefonunuzdan SMS gönderebilir, PTT şubesine giderek güncel Banka Emeklilik Kredisi kampanyasına kimliğinizle katılabilirsiniz veya bildiri gönderebilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak isteyen vatandaşlar PTT yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numarasını yazıp 30 50'ye bu mesajı gönderirse ihtiyaç kredisi başvurusu yapmış olur. Vatandaşlar, SMS ile kredi başvurularının kabul edilmesi halinde paraya ihtiyaç duydukları her an 36 ay vadeli maksimum 50.000 TL bakiyeli kredi hesabı kullanabiliyor.

# ptt, emekli

12 Ara 2022 - 17:30 - Ekonomi