İstanbul TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman Olacak? TOKİ Sonuçları Sorgulama Ekranı

TOKİ İstanbul çekiliş tarihleri için takvim ilçe ilçe incelenmeye başlandı. TOKİ, 250 bin sosyal konut projesi kapsamında İstanbul'un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde toplam 50 bin konut yapacak.

İstanbul TOKİ çekilişi canlı yayında 2+1 3+1 dairelerin kazananları belirlenecek. İstanbul TOKİ çekiliş sonuçları isim listesi sorgulama ekranı kura çekimleri devam ederken şimdiden gündemdeki yerini aldı.

TOKİ İstanbul kurasının ne zaman çekileceği ise hala tartışma konusu. Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde İstanbul TOKİ çekiliş tarihi aramaları hız kazandı. Toplam 50.000 sosyal konutun sahiplerine verileceği İstanbul TOKİ çekilişinin canlı yayınını izleyebilirsiniz. 2+1 3+1 isim listesi ile ilgili bilgilere İstanbul TOKİ çekilişi sonuç sorgulama ekranından ulaşabilirsiniz.

TOKİ İstanbul Kura Çekimi Ne Zaman Olacak?

İlk Ev İlk İş Yerim Projesi'nin projesi ilden ilçeye aşamalı olarak devam ediyor. Ancak İstanbul TOKİ çekilişinin tarihleri henüz açıklanmadı. TOKİ İstanbul çekiliş tarihleri belli olur olmaz haberimizde duyurulacaktır. TOKİ, yüzyılın en büyük toplu konut projesi kapsamında İstanbul'un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde toplam 50 bin konut yapacak. Ancak İstanbul TOKİ çekilişinin tarihleri henüz açıklanmadı. Takvim açıklandığında TOKİ İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri çekiliş tarihleri haberimizde yer alacak.

Sosyal Konut İçin Kura Devam Ediyor

Bakan Kurum'dan yapılan açıklamaya göre, TOKİ sosyal konut çekilişi 7 Kasım 2022'de başladı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yapılacak 2+1 ve 3+1 konutların hak sahipleri, Kasım ayında noter önünde gerçekleştirilen kurayla belirlendi. Aralık ayı boyunca sıra Karadeniz ve İç Anadolu bölgesindeki illere geldi. Bu durumda Kayseri çekilişi 11 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleşecek. TOKİ'nin resmi sosyal medya kanallarında, kurallar açık ve noter önünde canlı olarak takip edilebilecek.

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut değişimi “İlk Evim İlk İş Yerim” kura heyecanını yaşatıyor. Haftalık tarih duyuruları yapılır ve resmi internet sitesinde yayınlanır. 7 ilde 15 bin 566 konut için 4'üncü etap sosyal konut çekilişi 12-18 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacak.

12 Ara 2022 - 23:00 - Gündem