2. El Araç Alacaklar Dikkat Etsin! Kuveyt Türk 48 Aya Kadar Vade Fırsatıyla Taşıt Kredisi Veriyor

Kuveyt Türk, sıfır veya ikinci el araç almak isteyen müşterilerine finansman imkanı sunmaktadır. Banka, uygun faiz oranları ve 48 aya varan vade seçenekleriyle taşıt kredisi imkanı sunuyor.

Kuveyt Türk'ten en fazla 48 ay vadeli taşıt kredisi fırsatı geldi. Hayalinizdeki arabaya sahip olmak istiyorsanız bankaların kredi seçeneklerini inceleyerek başlayın. Hem sıfır hem de 2. el araç almak isteyenler için en uygun fırsat Kuveyt Türk'te olarak karşımıza çıkıyor.

Kuveyt Türk Mobil'den araç finansmanı ile 48 aya varan vade ile hemen araç satın alabilir, ödemeyi uzun vadeye yayabilirsiniz. Bankanın sunduğu bu taşıt kredisi fırsatından faydalanmak için Kuveyt Türk Mobil ile finansman başvurusu yapmanız gerekmektedir. Gerekli belgelerle birlikte şubeye gitmeniz ve kredi başvurusunda bulunmanız yeterlidir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi

Türkiye'nin sayılı bankalarından biri olan Kuveyt Türk, taşıt kredisi için hem TL hem de döviz kredisi, sıfır ve ikinci el taşıt kredisi sağlamaktadır. Banka, otomobilin cinsine ve modeline göre taşıt kredisi pazarlamasında istenen minimum peşinatın değişebileceğini iddia etti. Hem sıfır hem de ikinci el otomobil için vade kısıtlaması içeren yeni kredi kampanyası banka tarafından açıklandı. Banka, maksimum finansman oranlarını belirler. Maksimum kredi tutarları aşağıda listelenmiştir;

  • Kasko Değeri 0 TL – 400.000 TL arasında olanlarda kredi tutarının taşıt tutarına oranı %70
  • Kasko Değeri 400.001 TL – 800.000 TL arasında olanlarda kredi tutarının taşıt tutarına oranı %50
  • Kasko Değeri 800.001 TL – 1.200.000 TL arasında olanlarda kredi tutarının taşıt tutarına oranı %30
  • Kasko Değeri 1.200.001 TL – 2.000.000 TL arasında olanlarda kredi tutarının taşıt tutarına oranı %20
  • Kasko Değeri 2.000.001 TL ve üzeri olanlarda ise kredi tutarının taşıt tutarına oranı %0 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca en büyük kredi tutarlarına göre süre kısıtlaması eklenmiştir. Kredi tahsis ücreti, finansman tutarının %0,5'i artı BSMV'dir ve bunun üzerindeki tüm tutarlar üzerinden değerlendirilir. 30.000 TL finansman tutarı ve 32 yaşındaki erkek müşteri için 1 yıl vadeli kredili hayat sigortası primi 96,07 TL olarak hesaplanmıştır. Kredi tutarı, vadesi, yaşı ve aylık kâr oranına göre kredi hayat sigortasının maliyeti değişebilmektedir.

12 Ara 2022 - 15:00 - Ekonomi