Aralık 2022 Doğal Gaz Yardımı Takvimi Belli Oldu Mu? Yardımlar Ne Zaman Yatacak?

Doğal gaz yardımları ile ilgili ödemeler için son dakika açıklamaları gündeme geldi. Bu yıl ilk kez devreye alınan destek kapsamında daha önce 330 bin haneye yardım ulaştırıldı. Aralık 2022 doğal gaz yardımının ödeme planı belirlendi mi?

Aralık ayı doğal gaz destek ödemeleri için arayışlar hız kazandı. Doğal gaz yardımı almak isteyen vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları veya e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilir.

Doğal Gaz Yardımları Yattı Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Aralık ayı ödemelerine ilişkin rapor verilmedi.

Doğal Gaz Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Kış sezonu için Doğal gaz Tüketim Desteği başvurularının devam ettiğini söyleyen Yanık, daha fazla hanenin yararlanabilmesi için yeni düzenlemelerin hayata geçirildiğini vurguladı. Yanık, "Ayrıca hizmet alanını önceki dönemde sigorta kapsamına girmeyen kiracılarımızı da kapsayacak şekilde genişlettik. Bu sayede kiracı veya ev sahibi olup meskende ikamet eden hemşerilerimiz de yardım alabilecek” açıklamasını yaptı.

Doğal Gaz Yardımına Nasıl Başvurulur?

Doğal gaz desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Adaylar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın "Sosyal Yardım Başvuru Servisi" sayfasına TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak kimlik doğrulaması yapabilir ve başvurularını yapabilirler. Bakan Yanık'ın açıklamasına göre, Doğal Gaz Tüketimi Destekleme Programı'na elektronik ortamda başvuru kabulü devam ediyor. Yanık, "Bakanlığımızın 'Sosyal Yardım Başvuru Servisi' tarafından sağlanan ekranda gerekli bilgileri doldurmanız, yardımlarımızdan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın sistem üzerinden başvuru yapmalarını sağlayacaktır. İkamet eden vatandaşlarımıza bu yardımı sağlayacağız” dedi.

Ek olarak doğal gaz tüketim desteği başvurusu için www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti adresinden de başvuru yapabilirsiniz.
2.500 TL Doğal Gaz Desteği Sağlanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

"Bu zamana kadar önce yardım alma şartlarını genişlettik ve kiracı olan vatandaşlarımızı kapsama aldık. Ardından 2022 kışı için ayırdığımız yardım miktarını 450'den 1150'ye çıkardık. 900 ile 2 bin 500 lira arasında ödemelerimiz önümüzdeki günlerde hızlı ve güvenli bir şekilde yapılacak” dedi.

12 Ara 2022 - 14:06 - Ekonomi