Ankara TOKİ Kura Çekimleri Ne Zaman Olacak? 2022 Ankara TOKİ Kura Çekimleri Hangi Gün?

TOKİ sosyal konut çekilişi yoğun ilgiye rağmen etap etap yapılıyor. Bu arada Ankara TOKİ çekilişi ne zaman? Başvuruların yoğun olduğu Ankara TOKİ çekilişi ne zaman? Konu derinlemesine araştırılıyor. Ankara TOKİ kurası ne zaman? 2022 Ankara TOKİ çekilişi ne zaman ve hangi gün yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal konut projesi direktifine uygun olarak yürütülen projenin Ankara etabının kura çekiminin ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Ankara TOKİ çekilişinin ne zaman, nerede ve saat kaçta yapılacağı merak ediliyor. Ankara TOKİ kurasının ne zaman olduğu büyük merak konusu. 2022 Ankara TOKİ çekilişi ne zaman ve hangi gün yapılacak?

Ankara TOKİ Kura Çekilişi Tam Olarak Ne Zaman Olacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesaplarından TOKİ toplu konut projesi için ilk kura çekiminin 7 Kasım'da Ardahan ve Şırnak'ta başlayacağını duyurdu. 7-16 Kasım tarihleri arasında Güneydoğu Anadolu'da 5, Doğu Anadolu'da 7 olmak üzere 12 ilde 22 bin 57 konutun ilk konut çekilişi yapılacak. İstanbul, İzmir ve Ankara'daki TOKİ 250 bin toplu konut projelerinin çekim tarihleri henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili resmi duyuru yayınlandığında haberimizi güncelleyeceğiz.

2022 TOKİ Ankara Kurası Ne Zaman?

Ankara Yenimahalle kapsamında idaresince satışa sunulan 73 adedi 2+1 ve 129 adedi 3+1 niteliğinde olmak üzere toplam 202 konut için 22 Kasım-26 Kasım 2022 tarihleri arasında başvurular alındı. TOKİ, duyurular ekranından yaptığı açıklamada, Yakacık Mahallesi Projesi'ne ilişkin açıklamada bulundu. “Katılımcılar için “Hakikatli Mülkiyet ve Konut Tespit Kurası” çekilecek denildi.

Ankara 2022 TOKİ Kura Çekilişi Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ilk kura çekilişinin 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde yapılacağını açıkladı. TOKİ Şırnak sosyal konut yönetmeliği bitmiştir. TOKİ çekiliş sonuçlarını Toplu Konut İdaresi ve e-Devlet sitelerinden kontrol edebilirsiniz. TOKİ sosyal konut projesine başvuranlar çekiliş sonuçlarına e-devlet üzerinden ulaşabilecek. TOKİ çekiliş sonucunu öğrenmek için E-Devlet üzerinden dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

# Ankara

11 Ara 2022 - 23:30 - Gündem