Aile Destek Programıyla 12 Ay Boyunca 1250 TL Destek Fırsatı! Tüm Şartlar Açıklandı

Aile Destek Programı doğrultusunda, hükümet ihtiyaç sahiplerine yardım sunmaktadır. Cumhurbaşkanı'nın Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, söz konusu yardımların hayata geçirileceği tarih yer aldı.

Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara 850 ile 1.250 TL arasında maddi yardımda bulunacaktır. Devlet, bireylere karşılıksız yardım vermeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli bireylere yönelik sayısız desteklere devam ederken bir yenisi daha eklendi. PTT'nin standartları karşılayan başvuru sahiplerine ödediği 850-1250 TL'lik devlet yardımının detayları merak ediliyordu.

Aralık ayı Aile Yardımı ödemelerine ilişkin sorular havada uçuşurken, yapılması gereken ödemelerin yapılıp yapılmadığıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Aile Destek Ödemelerini araştıran kişiler, hâlâ bu yardımdan nasıl kazanç sağlayabileceklerini düşünüyor. Aralık ayı aile destek ödemeleri ne zaman yapılacak? Aile desteği için başvurumu nasıl ve nereye yapabilirim?

Aylık Kişi Başına Düşen Gelir Hesaplaması

  • 450 Türk Lirasının altında olanlar için 1.250 Türk Lirası,
  • 450 Türk Lirası ve üzerinde olanlar için 1.100 Türk Lirası,
     
  • 911,15 Türk Lirası ve üzerinde olanlar için 950 Türk Lirası,
  • 1372,30 Türk Lirası ve üzerinde olanlar için 850 Türk Lirası yardım yapılacak.

Destek Başvuruları Nasıl Tamamlanmaktadır?

Söz konusu yardımdan yararlanmak isteyenler, e-Devlet sistemi üzerinden veya bağlı oldukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ofisine başvuruda bulunabilirler. 2022 yılı Aile Destek Ödemeleri henüz yapılmamıştır. Destek almak isteyen vatandaşlar nasıl başvurabileceklerini araştırmaya devam ederken, şu anda destek alan vatandaşlar ise Aralık ayında Aile Destek Ödemelerinin ödenmesini bekliyor.

"Aile Destek Programı'na nasıl başvurulur?" sorusunun cevabı Aile Destek Programı ödemelerini almak isteyen vatandaşlar tarafından aranmaya devam ediyor. Aralık ayı Aile Destek Programı'na e-Devlet portalı veya 3294 sayılı Kanun uyarınca oluşturulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden başvurabilirsiniz. Bir yıl boyunca devam eden yardımların son ödemesi Temmuz 2023'te yapılacak. Destek programı Temmuz'da sona erecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye vatandaşı olmak
  • Mavi Kartlı olmamak
  • Yurt dışında ikamet etmemek.
  • 18 yaşından büyük olmak

11 Ara 2022 - 22:30 - Ekonomi