O Marketlerde Resmen Kuyruk Olacak! 2 Adet Ayçiçek Yağı Tam Tamına 90 TL’nin Altına Düştü! Yetişen Alıyor

Türkiye'de artan enflasyon ve dalgalı dolar kuru nedeniyle birçok gıda maddesi art arda yükseldi. Fiyat artışlarından en çok etkilenen ürünlerden biri olan ayçiçek yağı, satın almayı imkansız hale getiren yüksek maliyetlere sahipti. Vatandaşlar, indirimli Ayçiçek yağı alabilmek için zincir marketlerin sunduğu kampanyaları dikkatle takip etti. Bu marketler sonunda beklenen haberi verdi. 2 adet ayçiçek yağı 90 TL'nin altına düştü. Son üç gün dolmadan acele edin.

Ayçiçek yağı fiyatlarının sürekli artması sonucu vatandaşların alım gücü azaldı ve bu da alımda zorluk yarattı. Özellikle son zamanlardaki fiyat artışları müşterilerin resmen depresyona girmesine neden oluyor. Milyonlarca tüketicinin ucuza Ayçiçek yağı almak için zincir mağaza indirimlerinden faydalanmasıyla beklenen haber geldi. Bu tür marketlerde iki adet ayçiçek yağı 90 liranın altına düştü. Türkiye'de neredeyse tüm ürünler art arda saçma seviyelere varan fiyat artışları gördü. En çok fiyat artışı yaşanan ürünlerden biri olan ayçiçek yağına yapılan son zamlar, halkı ikilemde bırakıyor. Tüketiciler, satın alma güçlerinin düşmesi nedeniyle zincir marketlerin ucuz petrol elde etmek için sunduğu indirimleri yakından takip etti. O marketlerden beklenen indirim haberi ortaya çıktı.

Ayçiçek Yağı İçin Büyük İndirim Geldi


Ayçiçek yağı fiyatlarında yıl boyunca en büyük indirim yapıldı. 1,25 litre ayçiçek yağının tek satışı 57,95 TL, 2 adet 1,25 litre ayçiçek yağı fiyatı 98,75 TL olacak.

  • Komili Ayçiçek Yağı 5 L satış fiyatı 165 Türk Lirası
  • Komili Ayçiçek Yağı 2 L satış fiyatı 73,90 Türk Lirası
  • Biryağ Ayçiçek Yağı 1 L satış fiyatı 44,90 Türk Lirası
  • Ayçiçek Yağı 1 L Komili satış fiyatı 42,25 Türk Lirası
  • Biryağ Ayçiçek Yağı 2 L satış fiyatı 79 Türk Lirası
  • Vera Ayçiçek Yağı 1 L satış fiyatı 37,50 Türk Lirası
  • Vera Ayçiçek Yağı 2 L satış fiyatı 69 Türk Lirası
  • Vera Ayçiçek Yağı Pet 5 L satış fiyatı 154 Türk Lirası

11 Ara 2022 - 18:00 - Yaşam