Yeni Kimlik Kartı Olanlara Müjdeli Haber Geldi! Tam Tamına 850 TL Destek Ödemesi Hakkı Tanınacak

İhtiyaç sahiplerine sosyal yardım faaliyetleriyle destek olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aldığı son kararla artık dönem dönem sosyal destek başvurularını kabul ediyor. Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı desteği alabilmek için ön koşul nedir? Tüm detaylar ve soruların cevapları haberimizde mevcuttur.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın son kararıyla, daha önce sadece belirli zaman dilimlerinde kabul edilen sosyal destek kampanyaları için artık dönem dönem başvurular gerçekleştirilecek. Bu yenilik sonucunda başvuru yapmak isteyen vatandaşlar da şartları hızlı bir şekilde araştırmaya başladı.

Türkiye Aile Destek Programı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım desteği sağlanmaktadır. Kişi başı aylık gelire göre belirlenen Aile Destek Programı ödemelerinde yardım miktarı, gelir miktarına göre değişmektedir. Aile destek ödemeleri Aralık ayında hesaba yatırılmaya başlandı.

Ödemelerle İlgili Açıklamalarda Bulunuldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada; "Program üzerinden ileride yapılacak ödemelerde de aynı prosedür izlenecek, destek verilecek ve ödeme işlemleri güncellenen veriler ışığında ay sonunda başlayacaktır. Takip eden ayın ilk haftasında hak sahibi olan kişilere ödemeleri gönderilecektir” açıklamaları geldi.

Sosyal Destek Programlarına Başvurular Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal destek programı, ihtiyaç sahibi olduğu düşünülen kişilere yöneliktir. e-Devlet sistemi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, herkesin başvuru yapmasını kolaylaştırıyor.

Sosyal Destek Programı Ödemeleri Nasıl Yapılıyor?

Başvuru sürecinde başvuru sahibinin IBAN numarası istenmektedir. Başvurusu onaylanan hak sahipleri, TC kimlik kartlarını göstererek herhangi bir PTT şubesinden ödeme alabilirler. Ayrıca, 8 Aralık itibarıyla merakla beklenen ve binlerce hak sahibinin yararlandığı Aralık ayı ödemeleri de başladı. Hesabınızı kontrol etmeyi asla ihmal etmeyin.
Aile Destek Ödemeleri Nasıl Sorgulanır?

Aile destek ödemeleri için;

  • E-devlet üzerinden hızlı bir şekilde profilinize erişin.
  • "Sosyal Yardım Bilgileri" butonunu seçin.
  • Mevcut yardımlar listesinden "Türkiye Aile Destek Programı"nı seçin.
  • Bu adımların ardından kişiler Aile Destek Ödemelerinin ödenip ödenmediğini net bir şekilde belirleyebilir.

11 Ara 2022 - 17:00 - Ekonomi