Ankara Büyükşehir Belediyesi 2022 Doğal Gaz Yardımı! Yardım Nasıl Alınıyor?

Sosyal destek ve sosyal yardım sağlama konusunda ilk sıralarda yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yardıma daha başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, dar gelirlileri yüksek doğal gaz faturalarından korumak için doğal gaz yardımına başladı. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi de mevcut doğal gaz yardımının miktarını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, dar gelirlileri yüksek doğal gaz faturalarından korumak için doğal gaz yardımını sonunda açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2019 yılından itibaren yaptığı doğal gaz desteği ödemeleri birçok belediyenin sosyal girişimlerine ışık tuttu. Bu belediyelerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, dar gelirlileri pahalı faturalardan korumak için doğal gaz desteği ödemeye başladı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü üzerinden yapılacak başvurular veya Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesi üzerinden doldurulacak online formlarla kullanılabilecek Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gaz desteği ödemesinde bu yıla ait miktar da netleşti.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Doğal Gaz Yardımı

Nakit9 yardımdan et yardımına kadar birçok yardımda bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ısınma yardımı yapmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal gaz veya kömür gibi ısınma faturalarının maliyetini karşılamak amacıyla bu yardımı 2022 yılında da sürdürme kararı aldı. Bu yardım her yıl kış aylarında sosyal destek ödemesi alan bireylerin Başkent Kart yardım kartlarına ödenir. Yardımı her ayın 16'sında o güne yatıran Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu ayın 16'sında ödenecek ısınma yardımı miktarını da net bir şekilde açıkladı.

Birçok Ankaralı vatandaşa maddi destek sağlamayı hedefleyen projeleriyle tüm Türkiye'ye örnek olmaya başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, soğuk havalarda vatandaşların ısınmasına yardımcı olan doğal gaz ve diğer ısınma desteklerini şimdi de kullanmaya başladı. Kentte ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çok sayıda yardım paketini koordine eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, 16 Aralık'ta yapılacak ısınma yardımına ilişkin de açıklama yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2022'de doğal gaz veya ısınma yardımının 500 Türk Lirası olduğunu açıkladı. Daha detaylı bilgi için belediyenin internet sitesine de girebilirsiniz.

11 Ara 2022 - 13:00 - Gündem