TATA En Uygun Elektrikli Otomobil Fiyatı 2023 ! Şehir İçi Otomobil Satış Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor

En uygun fiyatlı Elektrikli otomobil, Efsane mi yoksa gerçek mi? TATA En Uygun Elektrikli Otomobil Fiyatlı ! Şehir İçi Otomobil Satış Rekorları Kırmaya Hazırlanıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Tata Motors, Nano kompakt şehir otomobilini yeniden piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak bu sefer Hindistan pazarında elektrikli bir versiyonda kaynaklar diyor.

Kaynaklar The Times of India'ya verdiği demeçte, şirketin elektrikli mobilite alanındaki agresif genişlemesinin bir parçası olarak Nano'yu yeniden canlandırmayı ve platformu yükseltmeyi düşünüyor. Ancak şirket raporu yalanladı ve bir şirket sözcüsü spekülasyon hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Tata Motors şu anda ülkedeki en geniş elektrikli araç yelpazesine sahiptir. Şirketin elektrikli araç yelpazesi Tiago, Tigor ve Nexon EV'yi içerir. Analistler, Nano'yu EV formunda piyasaya sürmenin cazip bir fiyat aralığında daha geniş bir kitleye hitap edebileceğini söyledi.

Şirketin elektrikli otomobil satışlarını artırmak için iddialı planları var.

Tata Motors Başkanı N Chandrasekaran, 77. Yıllık Genel Kurul'da (AGM) şunları söyledi: "MY22'de 19.105 birimlik tüm zamanların en yüksek yıllık elektrikli araç satışıyla (karşılaştırıldığında %353 artışla) elektrikli araç alanında her çeyrekte yeni rekorlar kırıldı. MY21'e). 4Ç22 itibariyle %7,4'e ulaşan penetrasyon ile.”

Tata Nano, şirketin 2008 yılında Rs 1 lakh fiyatıyla piyasaya sürdüğü kompakt bir şehir otomobiliydi. Artan hammadde maliyetleri şirketin Nano'yu üretmesini imkansız hale getirdiği için üretimi 2018 yılında durduruldu.

Nisan 2020'de BS6 emisyon normlarının uygulanmasıyla Tata Motors, ülkede Nano küçük araba ve Safari Storme SUV'u durdurdu.

Motor
Küçük hatchback, 38bhp ve 51Nm için iyi olan 624cc çift silindirli benzinli motorla sunuldu. Güç, 4 ileri manuel veya AMT şanzıman aracılığıyla arka tekerleklere aktarılıyordu.

Yakın tarihli bir basında çıkan habere göre, yerli otomobil üreticisi Tata Nano'yu elektrikli tahrikle yeniden piyasaya sürmeyi düşünüyor olabilir. Tata Nano EV'nin temellerde, süspansiyon kurulumunda ve lastiklerde önemli değişiklikler görmesi muhtemeldir.

Rapor ayrıca, Tata Nano EV planı üretim aşamasına ulaşırsa, otomobil üreticisinin Ford'un Maraimalainanagar fabrikasını satın almak için Tamil Nadu hükümeti ile görüşmelere devam edebileceğini belirtiyor. Tata Nano elektrikli otomobil hakkında resmi bir açıklama olmadığını belirtmek gerekiyor.

Tata elektrikli arabalar
Şirket şu anda Hindistan'da üç elektrikli otomobil satıyor – Tigor EV, Xpres-T ve Nexon EV. Geçenlerde Tata, 8.49 lakh Rs'den başlayıp 11.79 lakh Rs'ye çıkan Tiago EV'nin fiyatlarını açıkladı.

Elektrikli hatchback'in teslimatları Ocak 2023'te başlayacak. Tata Tiago EV, 250 km ve 315 km (MIDC) menzil vaat eden 19,2 kWh ve 24 kWh olmak üzere iki lityum iyon pille sunuluyor.

Elektrikli bölme, daha küçük pille 61 PS/110 Nm ve daha büyük pille 74 PS/114 Nm üreten sabit mıknatıslı senkron elektrik motorundan oluşan Tata Ziptron yüksek voltaj teknolojisine sahiptir.

Şarj seçenekleri
Tiago EV, üç şarj seçeneğiyle sunulur: 50 kW DC hızlı şarj cihazı (57 dakikada %80), 7,2 kW AC hızlı şarj cihazı (2 saat 35 dakika – 19,2 kWh ve 3 saat 35 dakika – 24 kWh) ve 3,3 kW ev tipi şarj cihazı (5 saat 5 dakikada %100 – pil 19,2 kWh/ 6 saat 20 dakika – pil 24 kWh).

11 Ara 2022 - 05:41 - Yaşam