Instagram Avatarı Nasıl Oluşturulur ve Nasıl Kullanılır?

Instagram, uygulamalarına Instagram Avatarlarını getiriyor! İşte kendi Avatarınızı yaratma konusunda bilmeniz gereken her şey ve konu Metaverse olduğunda Avatar'ın geleceğinin ne olacağı.

Büyütmek için resme tıklayın

Son zamanlarda herkesin  Instagram beslemelerine sızan, yapay zeka tarafından üretilen büyüleyici özçekimlere yönelik devam eden bir geliştirme var ve bunun arkasındaki teknolojiye aşina olmayanlar, yapay zeka sanatı ana vagonuna nasıl atlayabileceklerini merak ediyor olabilir . Pek çok kullanıcı, görünüşte büyülü varlıklar olarak kendi portrelerini oluşturmak için belirli bir görüntü düzenleme uygulamasını kullanmaya başladı. Diğer görselleştirmeler de, fotoğrafların kişinin kendi evinde veya galerisinde sergilenmeye değer sipariş edilmiş sanat eseri gibi görünmesini sağlayan harika temalar sergiliyor.

Yapay zeka sanat üreteçlerini kullanmak, özellikle sonuçlarını sosyal medyada paylaşmaktan hoşlananlar için kesinlikle çevrimiçi ana akım bir etkinlik haline geliyor. DALL-E ve Midjourney Beta gibi platformlar, düzenli olarak iyileştirilmiş fotoğraflar üreten çeşitli görüntü düzenleme uygulamalarının yolunu açtı ve düzenleme paketlerine bir yapay zeka bileşeni ekledi. Böyle bir uygulamanın, Instagram'da sanatsal yapay zeka özçekimleri yayınlamaya yönelik çevrimiçi trendden açıkça sorumlu olduğu bulundu.

Instagram'da Sihirli Avatarlar Nasıl Oluşturulur ve Yayınlanır

Adım 1: Alt gezinme çubuğundan Instagram profilinizi açın ve sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Instagram’ın ayarlar sayfasına erişmek için açılır menüden “Ayarlar” ı seçin.

Adım 2: Şimdi, Instagram avatarınızı ayarlamak için “Hesap”a dokunun ve “Avatar”ı seçin. 

Adım 3:  Artık avatarınızı özelleştirmek için Bitmoji’ye benzer bir düzenleyici arayüzüne sahip olacaksınız. Burada cilt tonunu, saçı, yüzü, gözü, kaşı, gözlüğü, burnu, ağzı, sakalı, vücudu, kıyafeti, şapkaları, kulak piercinglerini değiştirebilir ve hatta avatarınıza işitme cihazları ekleyebilirsiniz. Instagram ayrıca başlangıç ​​için size çeşitli şablonlar sunar ve ardından karakteri daha kolay özelleştirebilirsiniz.

Adım 4: Avatarı özelleştirdikten sonra, avatarınızda yapılan değişiklikleri korumak için sağ üstteki “Bitti”ye basın ve “Değişiklikleri Kaydet”i seçin.

Hikayelerde paylaşın

Adım 1: Instagram avatarınızı hikayelerde paylaşmak için hikaye oluşturma kullanıcı arayüzünü açın ve sağ üst köşedeki çıkartma simgesine dokunun. Avatarınıza erişmek için çıkartma listesinden “Avatar”ı seçin.

Adım 2: Artık avatarınıza göre oluşturulan çıkartmaları göreceksiniz. Çıkartmayı resminize yerleştirin ve resmi Instagram Hikayenize eklemek için “Hikayeniz” düğmesine dokunun.

3D karakterler herkesin ihtiyacı olmasa da, Instagram’ın kullanıcıların platformda kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak için emojiler, GIF’ler, çıkartmalar ve daha fazlasının yanı sıra daha fazla yol sunduğunu görmek güzel. Peki, Snapchat’in Bitmoji’si ve Apple’ın Memoji’si gibi yerleşik alternatifler yerine Instagram avatarlarını seviyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

10 Ara 2022 - 17:34 - Teknoloji