Dar Gelirlilere Yılbaşı Müjdesi Şeklinde Yardım Geldi! Tek Başvuru Sayesinde 1.400 TL Alabileceksiniz

Devletin ihtiyaç sahibi bireylere Aile Destek Paketi ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Aralık ayı sosyal yardım ödemeleri yapıldı mı? Ne zaman yapılacak? Aralık ayı sosyal yardım ödeme son tarihi burada listelenmiştir.

Aile Destek Paketi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayda 850 ile 1.250 TL arasında nakit yardım yapılıyor. Bu yardımların alıcıları Aralık ayı ödeme tarihlerini arıyor.

Aralık Ayı Destekleri Başladı Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesinde ödeme tarihi ile ilgili şu bilgiler yer alıyor:

"Gelecekteki program kapsamındaki ödemelerde de aynı uygulamaya devam edilerek destek sağlanacak. Ay sonunda ödeme işlemlerine başlanacak. Türkiye Aile Yardımı ödemeleri, işlemleri takip eden ayın ilk haftasında hak sahibi vatandaşlarımıza güncel veriler ışığında yapılacaktır."

Fakat elbette Aralık ayında ödemelerin hangi gün yapılacağı kesin olarak bilinmiyor. Net bir detay ortaya çıktığında hızlı bir şekilde bilgilendirileceksiniz.

Sosyal Desteklere Zam Dönemi

Bakan Yanık, Destek Bileşeni kapsamında hanedeki çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 lira ile 650 lira arasında destek sağlayacağız dedi. 3 çocuklu hanelere 350 lira, 4 çocuklu hanelere 450 lira, 5 ve üzeri çocuklu hanelere 550 lira, 6 veya daha fazla çocuklu hanelere 850-1250 lira ek destek sağlayacağız açıklaması yapıldı.

Aile Destek Paketi Başvuruları İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Başvuru sahipleri için aranan şartlar şunlardır:

  • Türkiye vatandaşı olmak
  • Ülke içinde ikamet etmek
  • En az 18 yaşında olmak.
  • Evde yaşayan hiç kimse kamu görevlisi, noter, muhtar, yurt dışında çalışan veya borcu olan bir kişi olmamalıdır.

Destek Başvuruları Nereden Yapılmaktadır?

Aile Destek Paketlerine başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları veya e-Devlet sistemi üzerinden yapılabilir. İkinci dönem başvuruları için süreç devam etmektedir. Bakan Yanık, söz konusu desteklerin bir yıl süreceğini belirterek, "Temmuz ayı başından itibaren Haziran döneminden itibaren ödemelere başladık. Temmuz ve Ağustos aylarında 1,6 milyon haneye yaklaşık 1,3 milyar lira yardım yaptık. 2. dönem için başvurular hala devam etmektedir” dedi.

09 Ara 2022 - 13:00 - Ekonomi