TOKİ Başvurusu Kabul Edilenlerden Olabilirsiniz! Sonuçlar Nasıl Öğrenilir?

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan ilk evim, ilk arsam ve ilk işim için 5 milyondan fazla kişi başvuru yaptı. 7 Kasım 2022 Pazartesi günü Türkiye genelinde yapılacak olan 250 bin adet Sosyal Konut projesinin çizimlerine başlandı.

Doğu ve Güneydoğu illerinde başlayan TOKİ kurasında başvuruları seçilenler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. TOKİ e-Devlet programını kullanan ve 250.000 Toplu Konut projesinde yer alan kişiler, ilk konut çekilişinin sonuçlarını, listesini ve detaylarını merak ediyor. TOKİ sıra numarasını veya TOKİ kura numarasını öğrenerek bugüne kadar çıkmış olan illerde TOKİ birinci evim, ilk arsam, ilk işim çekiliş sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

İsim listesi, başvurusu onaylananların da ilgisini çekiyor. Bilindiği üzere TOKİ 250.000 Sosyal Konut kura çekimi 7 Kasım 2022'de başlamıştı. TOKİ çekiliş takvimini takip eden ve yaklaşık bir ay süren çekiliş sonuçlarının ardından isimler de açıklandı. TOKİ, İstanbul, Tuzla, Gaziantep, Malatya, Konya, Diyarbakır, Bolu, Zonguldak, Düzce ve Karaman'da ilk iç saha kura sonuçları belli oldu. Söz konusu isimler listesine TOKİ sıra numarası ve çekiliş numarasını öğrenerek, ayrıca TOKİ YouTube canlı yayınını izleyerek ulaşabilirsiniz.

TOKİ Başvurusu Kabul Edilenler

TOKİ 250 bin Toplu Konut Projesi kapsamında Bolu, Diyarbakır, İstanbul Tuzla, Konya, Karaman, Hakkari, Şırnak, Bolu illerinde kura çekimleri tamamlandı. Söz konusu illerde başvurusu onaylanan kişilerin isimleri de bu kapsamda kamuoyuna açıklandı. TOKİ isim listesi ve ilk evim kura sonuçları ilk günden bu yana açıklanan iller bizim tarafımızdan sizler için derlendi. e-Devlet BTK çekiliş sonucu sorgulama ekranından keşfedebileceğiniz isimlere de ulaşabilirsiniz.

TOKİ Sıra No Öğrenme

7 Kasım 2022'de başlayan TOKİ çekilişi noter huzurunda yapılırken, isimler canlı yayınlanıyor. Hak sahipleri TOKİ çekiliş numarası yerine bu listeyi kullanırlar. Ödeme yaptıktan sonra aldığınız makbuzda TOKİ kura öğrenme sürecini okuyabilirsiniz. Konya ve Zonguldak'ta kura çekimleri 5 Aralık 2022 tarihi itibari ile devam ediyor. Birçok ilde çekilişler başlarken son gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz. Ayrıca ilginizi çeken tüm illerin de bulabileceksiniz.

08 Ara 2022 - 20:00 - Gündem