31 Aralık Tarihine Kadar Gidenleri Kabul Ediyorlar! Emeklilere O Bankalardan 5 Bin TL Verilecek

Devlet bankaları, maaşlarını almaya devam eden emeklilere sunulan promosyon teşviklerine ilişkin peş peşe açıklamalar yaptı. 31 Aralık'tan önce giden herkes kabul edilecek!

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank emeklilere 5.000 TL veriyor. Devlet bankaları, maaşlarını almaya devam eden emeklilere sunulan terfi teşviklerine ilişkin peş peşe açıklamalar yaptı. Yılbaşından önce emekli olacak ya da maaş almayı düşünen emekliler için yeni girişimler gündeme geldi. Devlet bankaları bu doğrultuda vatandaşlara maaşlarını yeni yıla taşımaları için 31 Aralık'a kadar süre verdi.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası emeklilere yönelik yeni girişimlerini resmen açıkladı. Banka, yeni açıklamalarında emekli müşterileri için ödeme seviyelerini artırdığını ve bu süre zarfında maaş müşterisi olacaklara daha yüksek tutarların ödeneceğini söyledi. Yeni dönemde bankalar dört farklı ödeme planı açıkladı. Ayrıntılar da açıklandı, ancak daha fazla koşul belirtilmedi.

Devlet Bankaları 5 Bin TL Promosyon Ödemesi Yapıyor

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kampanyası kapsamında emeklilerin internet üzerinden başvurmaları veya kimlikleri ile bankaya gitmeleri halinde 5 bin TL promosyon alacağını söyledi. 3499 TL'den fazla maaş alan her emekli otomatik olarak 3.000 TL'lik bir maaş promosyonu alacaktır. Düşük maaş alan dul ve yetimlere bu rakamlara göre tazminat ödenecek. 7.500 TL'ye kadar olan emekli maaşlarında ise ödemeler 3.500 TL'yi geçemeyecek. Maaşı 9.999 TL'ye kadar olan emeklilere 4.500 TL promosyon ödemesi, 10.000 TL'nin üzerindeki emeklilere ise 5.000 TL nakit ödeme yapılacak. Bankalar aşağıdaki açıklamayı yaptı.

"Kampanyadan 3 yıl boyunca emekli maaşını bankamızdan almayı taahhüt eden ve nakit promosyon ödemesi alan mevcut ve yeni emekli maaşı müşterilerimiz faydalanabilir."

Ay Sonuna Kadar Geçerli

1 Kasım 2022 tarihi itibariyle kamu bankaları yeni promosyon istatistiklerini açmıştı. Devlet bankaları tarafından yapılan bu açıklamalara cevaben maaş transfer işlemlerinin yılbaşına kadar ertelenmesi tavsiyesinde bulunuldu. Emekliler bu süre zarfında Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank şubelerini ziyaret ederek bankaların elektronik haberleşme sistemlerinden promosyon ödemelerini alabilirler. Bankanın telefon bankacılığı veya şubeleri aracılığıyla yapılabilecek başvuruları internet üzerinden yapılan başvurulara dahil edildi.

08 Ara 2022 - 19:00 - Ekonomi