Evde Bakım Maaşı Yatan İller 8 Aralık 2022

8 Aralık 2022 Evde Bakım Maaşı yatan iller belli oldu mu? Evde Bakım Maaşı alan vatandaşlar merak etmeye başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Evde bakım parası yatan iller güncel listesi Bakanlık tarafından her ay kamuoyu ile açık bir şekilde paylaşılıyor. Ekonomik ve sağlık açısından belirli şartlara sahip vatandaşların alabildiği evde bakım maaşları asgari ücrete yapılan zammın ardından 2022 senesinde 2706 TL olarak ödeniyor. İşte,  e-devlet evde bakım maaşı sorgulama sayfası ve 8 Aralık 2022 Salı evde bakım maaşı yatan iller güncel listesine ilişkin detaylar…

2022 Aralık ayı evde bakım maaşları yattı mı ?

Sitemizi ve haberlerimizi takip ederek, Bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz. Değerli okurlarımız Kasım 2022 Evde Bakım maaşı yatan illerin listesini aşağıdan görebilirsiniz.

1- 
2-

Evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Bakıma muhtaç olan yaşlılar ve engelliler için sağlanan 2.354 lira tutarındaki evde bakım desteği 3.340 liraya çıktı.

Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ (E-DEVLET)

# asgari

08 Ara 2022 - 02:28 - Ekonomi