PTT 2023 Yılında 50 Bin Kişilik Personel Alımı Yapacak! Tam Tamına 9.600 TL Maaş Fırsatı

2022 personel alım ilanı beklentisiyle PTT'de çalışmak isteyen binlerce kişi bekledi. PTT personel alımı duyurusu ise henüz yapılmadı. Son üç yıldır alım yapmayan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü'nün 2023 yılında yaklaşık 50 bin personel, personel ve memur alımı yapması bekleniyor.

Alımlar hangi il ve kadrolardan yapılacak? PTT personel alımı başvurularında aranan şartlar nelerdir? Nereye ve nasıl başvuruyorsunuz?

PTT eleman alımı beklenirken açılan kadrolara bakılmaya başlandı. 2022 yılının son ayındayken PTT personel alım ilanları ile ilgili araştırmalar da ilerledi. Posta ve Telgraf Teşkilatının kısa süre önce bir aradan sonra bu ay veya 2023 yılının ilk aylarında alım yapması bekleniyor. Mevcut senaryoda, alımın gerçekleşmesi durumunda en az 5.500 TL ücretle işçi çalıştırılacak. Raporlara göre 2023'te asgari ücret 7 bin lirayı geçecek. 2023 yılında PTT'nin aşağıdaki kadroları doldurması öngörülmektedir:

  • Büro memuru
  • Gişe memuru
  • Dağıtıcı elemanı
  • Avukat
  • Mimar
  • Mühendis
  • Tekniker

Öte yandan 2023 yılı işçi alımına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili yeni bir duyuru gelir gelmez haberimizi güncelleyeceğiz. PTT'ye tahsis edildiğinde 50 bin kişinin işe alınacağı iddia edilse de PTT'den resmi bir açıklama yapılmadı. Şu anda benzersiz koşullarla ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak PTT alımları için standart şartları yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

PTT İş Başvurusu

Adaylar, nitelikleri uygun olup, kuruluşların gerektirdiği sınavları veya mülakatları başarıyla geçerlerse, belirli bir kadroya üye olarak işe alınırlar. Aynı zamanda PTT, istihdam edilecek işçi sayısını her yıl kendi internet sitesi veya ilgili diğer internet siteleri aracılığıyla kamuoyuna duyurur. PTT'ye iş başvurusu yapmak isteyen adayların bazı bilgileri sağlamaları gerekmektedir: PTT resmi sitesinden başvuru alanı seçmek, PTT iş başvurusunda bulunan adayların yapması gereken ilk adımdır. Adaylara başvuru sürecinde sadece bir alan seçme hakları olsa bile kazandıkları puanlara göre değerlendirilecekleri bildirilir. Öte yandan sınava girmek isteyen herkes, PTT internet sitesi veya Ziraat Bankası üzerinden para yatırarak ödemesini gerçekleştirebilir.

07 Ara 2022 - 20:00 - Gündem