İhtiyaç Sahiplerine Müjdeli Haber Sonunda Geldi! Başvurular T.C Kimlik Kartıyla Yapılabilecek

Devletin ihtiyaç sahiplerine yardım çalışmaları şimdi bir yenisini içeriyor. Kampanyalarda duruma göre farklı ödeme tutarları sunulabilir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son yapılan açıklamalara göre ceplere bir nebze olsun yardımcı olmak için bir defaya mahsus 1062 TL ödeme teklifinde bulunacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi bireylere yardımcı olmak için özel girişimler yürütmektedir. Yapılan son açıklamada, nüfus cüzdanı ile başvuran kişilere bir defaya mahsus ödemeler gelecek.

Kimlik İbrazı Gerekli

3294 sayılı Kanun uyarınca, 15 Nisan 2022 tarihinde veya sonrasında vefat eden Türk vatandaşlarına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından bir defaya mahsus olmak üzere 1062 TL ödeme yapılmaktadır. Parayı alabilmek için başvuru ve kimlik ibraz etmesi gerekir. Ölüm yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 1062 TL'lik ödemedir. Geri ödemeyi almak için bir ihtiyaç, ölüm belgesinin sunulmasıdır. Bakanlık, ödenen miktara ilişkin yaptığı açıklamada, "Memurların maaş katsayısı dönemsel olarak artış oranında artar" iddiasında bulundu. ile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir defaya mahsus 1062 TL ödeme yapacaktır.

Yakınları 15 Nisan 2022 ve sonrasında vefat eden Türk vatandaşları için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan bir defaya mahsus 1062 TL ödeme yapılmaktadır. T.C. ödenek için başvurmak ve hak kazanmak için bir kimlik kartı ibraz etmek gerekir. Bakanlık, vatandaşlara ölüm yardımı olarak bilinen 1062 TL'lik yardım paketi veriyor. Ödemeyi yalnızca bir ölüm belgeniz varsa alabilirsiniz. Bu ödemeye hak kazanabilmek için, bir kişinin bir ölüm belgesi ve bir kimlik kartı göstermesi gerekir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na göre, bu yardım ödeneklerindeki artışlar devlet memuru maaşlarına göre verilecektir. Sonuç olarak, Aralık 2022'de 1062 lira tutarında ödenen yardım, 2023'te memur maaşındaki artışla birlikte artış sağlayacak.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Ölüm ödeneğini alabilmek için kimlik kartınızı ve ölüm belgenizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Belgenin Bakanlığa sunulmasının ardından başvuruları uygun bulunan kişilere bir defaya mahsus 1062 TL ödeme yapılacak. 2023'ten sonra yapılan başvurularda ödenek miktarında daha da büyük bir artış görülecektir.

# 2023

07 Ara 2022 - 19:45 - Ekonomi