Halkbank Aralık Kampanyasını Sonunda Patlattı! Resmen Yüzde 500’ün Üzerinde Zam Yapılacak

Yılın son emeklilik bankası teşvikleri açıklandı. Ayrıca Halkbank, Aralık ayı kampanyasını güncelleyerek yeni tutarını emeklilere açıkladı.

Bankalar promosyon rekabetini yeniden başlatırken, ödemeler 1 Aralık'ta ayarlanmaya başlandı. Ticari bankaların emekli promosyon yarışına kamu bankaları da dahil. SGK'nın kararı, kamu bankaları için emekli promosyon maliyetlerinin artmasına neden oldu. Yaklaşık 13 milyon emekliye ek gelir sağlayan program yeni bir döneme girdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 19 banka ile yeniden protokol imzalayacağını ilan ederek taban tutarları güncellediğini açıkladı. Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi, yüksek promosyondan yararlanmak için en büyük emeklilik promosyonu veren bankaları merakla arıyor. Emekliler, Temmuz emeklilik zammı sonrasında daha fazla promosyon aldı. Öyle ki kampanyalar başlangıçta 750 TL bandında başlayan kampanyaları 10.000 TL'ye kadar getirdi. Kamu bankaları son aylarda müşteri için savaşırken özel bankaların gerisinde kalmıştı. Son gelişmeler ışığında kamu bankaları da banka promosyon yarışına katıldı.

Emeklilerin söz konusu fonları alabilmeleri için bankalara "Üç yıllık maaşımı sizden alacağım" sözü vermesi yeterli olacak. Emekliler için asgari emeklilik promosyonu yeni açıklanan tutarlarla 5.000 TL'ye yükseltildi.

Halkbank Emekli Promosyon Ücreti Tam Olarak Ne Kadar?

Emeklilerin nakit olarak alabilecekleri promosyon ödülünden bahsedildi. Halkbank duyurusuna göre promosyon ödemeleri emekli maaşı tutarlarına göre yapılacak. Bu durumda maaş miktarına göre yapılan ödemeler 5000 TL ile sınırlıdır. Bankadan yapılan açıklamada promosyon ödemesi kapsamında emekli maaşı miktarına göre 5 bin TL'ye kadar hibe verileceği vurgulandı. Emekli maaşı alan Halkbank müşterileri için;

  • Emekli maaşı 3.500 TL'den az olanlara 3.000 TL; 
  • 3.500 ile 7.500 TL arası emekli maaşı alanlar için 3.500 TL,
  • 7.500 ile 10.000 TL arasında emekli maaşı alan kişiler için bu tutar
  • 4.500 TL,
  • Emekli maaşı 10.000 TL'nin üzerinde olanlara ise net olarak 5.000 TL verilecek.

Promosyon ödemesi üç yıl önceden yapılır. Müşteriler, 2020 yılı için devam eden promosyon ödemelerini iade etmeden başvuru yapabilecek olup, 2022 promosyon ödemesi yapıldığında önceki döneme ait iade tutarı otomatik olarak düşülecektir.

07 Ara 2022 - 19:33 - Ekonomi