İki Hafta İçinde Nakit Paranızı Alabilirsiniz! PTT Tarafından Yılbaşı İçin 1500 TL Destek Ödemesi Sağlanacak

Dar gelirli vatandaşlar devlet tarafından her şekilde destekleniyor. Özellikle Aralık ayının gelmesiyle birlikte yardım ödemelerinin ne zaman ödeneceği sorusu gündeme geldi.

Hükümet, mali sıkıntı yaşayan düşük gelirli vatandaşlara önleyici destek sunuyor. Aylık kira yardımı devletin sunduğu en önemli desteklerden biri ve halk tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Düzenli ödemeler PTT aracılığıyla yapılmaktadır.

2022'de devlet kira yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sitemiz üzerinden vatandaşların kira yardımı programına hak kazanabilmeleri için gerçekleştirmeleri gereken şartları ve yapmaları gerekenleri takip edebilirsiniz. Aile Bakanlığı, ihtiyacı olanlara yerel halka kira yardımı sunmak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yardımcı olur. Önceki yardım gibi, bu da karşılık olmadan olarak sağlanmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Tam Olarak Ne Kadar?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul toplu konut projesi ve kentsel dönüşümde kira yardımı hakkında konuştu. Bakan Kurum'a göre, kentsel dönüşüm için kira yardımı miktarı yüzde 30 artırılarak 1.500 TL'ye çıktı. 1.150 TL daha önceki kira yardım bedeli idi.

Bakan Kurum ayrıca şunları kaydetti:

"Girişim ilgi çekecek ve maddi yardım alacak. Bu girişim sonucunda kiralar ve konut fiyatları daha da düşecek. Kampanyaya katılan firmalar bu süre zarfında fiyatları değiştirmekten kaçınacaklarını taahhüt edecekler."

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

  • Başvuru için Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Müdürlüğü'nden başvuru formu alınması gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdanı aslı ve nüshasıTapu senedinin aslı ve fotokopisi
  • Nüfus müdürlüğünden alınması gereken nüfus kayıt örneğinin aslı
  • IBAN'lı hesap cüzdanı sureti (T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  • İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Müdürlüğü, banka hesabının kamu bankalarına ait bir cari hesap olması ve mümkünse Ziraat Bankası veya Halkbank olması gerektiğini belirtmektedir.)
  • Konutun birden fazla maliki varsa, kira yardımı almak isteyen mal sahibinden son üç aya ait doğalgaz, elektrik, su faturalarından birinin aslını ibraz etmesi gerekir.
  • Vekaletnamenin kopyası ve aslı

06 Ara 2022 - 11:00 - Ekonomi